Американський президент Джо Байден заявив, що США введуть санкції проти Росії у випадку вторгнення в Україну. Обмеження можуть зачепити особисто президента РФ Володимира Путіна.

Про це повідомляє кореспондент CNN Кейтлін Коллінс.

Американські ЗМІ опублікували відео, на якому журналіст запитує Байдена, який прийшов до магазину за покупками, чи допускає він можливість таких санкцій.

“Так, це можливо”, – відповів президент США.

Байден також припустив, що лише сам російський президент знає, якими будуть дії Росії щодо України.

“Це все Путін. Я не думаю, що навіть його оточення знає напевно (що він планує зробити – ред.)”, – сказав президент США.

Окрім цього, американський лідер наголосив, що вторгнення РФ до України призведе до “величезних глобальних наслідків”.

Американські законодавці внесли до Конгресу та Сенату США вже цілу низку законопроектів, які передбачають введення санкцій щодо Росії у випадку нападу на Україну. Документи, зокрема, передбачають введення обмежень щодо російського президента.

Окрім цього, Сполучені Штати попередили Росію, що у разі вторгнення в Україну вона зіткнеться з швидшими та набагато серйознішими економічними наслідками, ніж це було, коли Москва анексувала Кримський півострів у 2014 році.

“Ми готові запровадити санкції зі значними наслідками, які не розглядалися у 2014 році”, – заявив журналістам у Вашингтоні представник Ради національної безпеки США. – “Це означає, що поступовість [щодо запровадження санкцій], характерна для минулого, зникла. І цього разу ми почнемо з вершини ескалаційної драбини й залишимося там”.

Високопосадовець, який спілкувався зі ЗМІ анонімно, сказав, що США “готові запровадити новий експортний контроль”, щоб загальмувати російську економіку.

Також очільник Білого дому заявив, що Сполучені Штати не збираються направляти своїх військових до України.

Про це повідомляє в Twitter агентство новин AFP.

Представниця Білого дому Дженніфер Псакі у вівторок заявила:

“Просто для ясності: президент не має ні намірів, ні інтересу, ні бажання направляти війська в Україну. НАТО було сформоване, щоб підтримувати наших партнерів і країни на “східному фланзі”, і саме на цьому ми фокусуємося”, – заявила Псакі під час пресконференції Білого дому.

Вона додала, що рішення про те, чи будуть 8,5 тис. американських військових приведені в бойову готовність раніше, в результаті спрямовані на “східний фланг”, ухвалюватиметься спільно з партнерами по НАТО.