Сполучені Штати заявляють, що насамперед застосують економічно-фінансовий тиск проти російського військово-промислового комплексу.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на заступника міністра фінансів США Воллі Адеємо.

“Попри те, що ми надалі застосовуємо жорсткі фінансові санкції проти РФ та її ключових фінансових установ, наступний етап нашої роботи полягатиме в тому, щоби розвалити російську військову машину, шматок за шматком, руйнуючи їхній ВПК та ланцюги його поставок”, – заявив Адаємо.

Адеємо зазначив, що війна Путіна проти України триває набагато довше, ніж розраховували в Кремлі, “здебільшого завдяки героїчним зусиллям українського народу та підтримці, яку ми надали”. Це, за його словами, означає, що російським військам потрібно відновлювати втрати й поповнювати запаси.

“Щоби цього не сталося, ми надалі намагаємося використовувати санкції й експортні обмеження, позбавити Росію критично необхідних ресурсів та орієнтуємося на такі ключові сектори як аерокосмічна галузь, електроніка та інші, пов’язані з оборонним сектором”, – зауважив представник американського мінфіну.

Він також підкреслив, що поки вторгнення Росії триває, США продовжуватимуть посилювати санкційний тиск проти Російської Федерації. За словами заступника міністра, США мають намір домогтися приєднання всіх країн до антиросійських санкцій для натиску на Москву.

Крім того, раніше радник з нацбезпеки США Джейк Салліван натякнув, що США не планують повертати активи російським бізнесменам, а натомість використають їх для чогось кращого.  На питання, чи збираються США повертати олігархам із РФ їхні активи, такі як яхти, чи використають їх у якості репарацій:

“Наша мета не в тому, щоб повертати їх. Наша мета полягає в тому, щоб використовувати їх краще, ніж у такий спосіб… Можете бути впевнені, наша мета не полягає в тому, щоб сидіти на місці, а потім повернути їх”, – відзначив Салліван.

При цьому він додав, що хоче бути максимально обережним, відповідаючи на це питання.  Він зазначив, що в Білому домі тривають дискусії з цього питання. Салліван також прокоментував слова Байдена, який називає дії Росії в Україні “геноцидом”. За його словами, схоже, що президент РФ Володимир Путін та росіяни намагаються стерти з лиця землі українську ідентичність.