Діяльність проросійських телеканалів в Україні не має жодного стосунку до свободи слова, вони виконують функції не ЗМІ, а “засобів масового знищення”, поширюючи наративи країни-агресора.

“Справді має бути межа (між свободою слова і національною безпекою – ред.). Але тут має бути певний арбітр. Треба розуміти, що діяльність деяких телеканалів не має жодного стосунку до свободи слова. У них інші замовлення, вони працюють не як засоби масової інформації, а як засоби масового знищення, які озвучують наративи країни-агресора й поширюють інформацію, яку отримують з Російської Федерації”.

Секретар РНБО зазначив, що Україна захищатиметься від будь-яких спроб впливу на державу ззовні.

Данілов наголосив, що до нинішнього загострення ситуації на сході України має пряме відношення Росія, яка таким чином реагує на кроки української влади.

Він переконаний, що українська армія готова до спротиву країні-агресору в будь-якій точці. Данілов каже, що українська влада розробляє різні сценарії, щоб мати гідну відповідь на будь-які дії Росії.

Секретар РНБО додав, що влада готова до опротестування в судах рішення про припинення роботи телеканалів “112”, NewsOne та ZiK.

Він нагадав, що ці телеканали припинили свою роботу не як медійні елементи, а як комерційні структури, власником яких є особа, що підозрюється у фінансуванні тероризму.

В свою чергу, телеграм канал Клименко тайм, пише:

YouTube заблокував онлайн-трансляцію ефіру каналу “112 Україна”. Про це повідомляє сайт 112 каналу.

Тепер YouTube-ефіри цього каналу йдуть на каналі “Перший Незалежний”.

При цьому YouTube-канал “112 Україна” і всі його відео на зараз залишаються в доступі, на каналі зараз 925 тис. Передплатників.

Чи пов’язано те, що сталося з листом Мінкульту і інформполітики на YouTube з проханням заблокувати канали телеканалів “112 Україна”, “ZIK” і “NewsOne” – на зараз невідомо.

Теж написав і екс-нардеп Сергій Лещенко:

У соцмережах, пов’язаних з Медведчуком, пишуть тривожні пости. Виявляється, сервіс YouTube заблокував пряму трансляцію каналу 112. Доступний для перегляду поки тільки архів записів. Те, що сталося канали Медведчука пов’язують з «тиском Зеленського».

Як вам новина? – зазначив Лещенко.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти нардепа Тараса Козака та телеканалів з орбіти кума Путіна Віктора Медведчука – “112 Україна”, NewsOne, ZIK.

Підставою для санкцій проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака та пов’язаних з ним юридичних осіб стало розслідування СБУ, яке встановило, що схеми з поставками вугілля з окупованих територій сприяють фінансуванню тероризму.

19 лютого Рада національної безпеки й оборони України включила Віктора Медведчука та його дружину Оксану Марченко в санкційний список, причиною назвали фінансування тероризму.
Голова української делегації у Тристоронній контактній групі перший президент України Леонід Кравчук вважає, що ускладнення військової ситуації на Донбасі останнім часом – це реакція Росії на активізацію дій України у відстоюванні своїх позицій.