Канцлер Німеччини Ангела Меркель завжди діяла виходячи з того, що Росія не дозволить Україні йти прозахідним шляхом. Щоб не конфліктувати з Кремлем, канцлер завадила вступу України до НАТО, і позбавила перспектив членства в ЄС.

Із такими викриттям виступив Крістоф Гойсґен, один із найвпливовіших радників Анґели Меркель у 2007–2017 роках, наводить його слова Радіо Польща. Серед іншого, Гойсґен стверджує, що уряд Німеччини під час перебування на посаді Анґели Меркель, із самого початку припускав, що Росія ніколи не погодиться на прозахідний курс України.

«Виступаючи проти сильного опору США, Меркель запобігла вступу України до НАТО; Угода про асоціацію з Європейським Союзом не відкривала жодних перспектив членства. Вона завжди пам’ятала про речі, які були б прийнятними для Росії», – заявив Гойсґен.

Варто додати, що раніше Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данилов заявив, що Франція і Німеччина несуть відповідальність за окупацію РФ Криму – в 2008 році вони відмовили Україні і Грузії у просуванні в НАТО. Після чого на ці країни напала Росія.

«Тому що саме ці дві країни (Німеччина та Франція, – ред.) у 2008 році відмовили в ПДЧ Україні і Грузії. І в 2008 році на Грузію напали. Після того є ситуація з окупованих Кримом. Чи повинні за це нести відповідальність Німеччина і Франція – я вважаю, що повинні», – заявив Данілов, вказавши, що якщо одна країна порушує кордону інший, то надто мало бути просто «стурбованими».

Як повідомлялось раніше, канцлер ФРН Ангела Меркель і президент Французької Республіки Еммануель Макрон закликали президента РФ Володимира Путіна просунутися в питанні саміту в нормандському форматі.

Про це, як повідомив речник федерального уряду Штеффена Зайберта, вони говорили під час відеоконференції у форматі трьох.

Відеоперемовини відбулися після того, як два лідери обговорили ситуацію з Президентом України Володимиром Зеленським.

«Канцлер та президент Франції закликали президента Росії просунути переговори у нормандському форматі», – поінформував Зайберт.

Як і під час розмови із Зеленським, у центрі обговорення була необхідність повної реалізації Мінських угод.

Пізніше Зайберт повідомив, що у канцлера Німеччини Ангели Меркель вважають за доцільне проведення нормандської зустрічі на рівні міністрів найближчим часом. Причина – мінський процес застопорився.

Як заявили офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт і прес-секретар Федерального міністерства закордонних справ Андреа Зассе, голови МЗС Німеччини, Франції, Росії та України повинні якомога швидше зробити нову спробу врегулювати конфлікт на Донбасі.

За словами Зайберта, зустріч міністрів має сенс, тому що процес реалізації Мінських угод застопорився.

“Міністри закордонних справ потім повинні будуть вирішити, чи варто проводити зустріч на рівні глав “нормандської четвірки”, до якої канцлер Меркель неодноразово закликала”, – зазначив він і додав, що в даний час є питання, які не можна просувати на рівні зовнішньополітичних радників.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що готовий до нормандської зустрічі, але її блокує російський колега Сергій Лавров.

Єлисейський палац вже повідомив, що нормандська зустріч на рівні міністрів закордонних справ України, Росії, Франції та Німеччини пройде в найближчі тижні.