Судді Верховного Суду Володимир Британчук, Василь Огурецкий і Микола Гусак подали у відставку.

Про це повідомляє Вища рада правосуддя.

Британчук і Огурецький є суддями Касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду, Гусак – суддя Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду.

Усі вони подали у відставку за власним бажанням.

Вища рада правосуддя має намір розглянути їх заяви про відставку на засіданнях 31 серпня, 2 і 7 вересня.

Нагадаємо, у квітні Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розпочало повну перевірку декларацій 27 осіб, серед яких був суддя Микола Гусак.

Окрім того, варто зазначити, про справу стосовно ще одного судді – щоправда, екс-голови Конституційного суду України, Олександра Тупицького.

Нещодавно Офіс президента України подав апеляційну скаргу на рішення Верховного суду щодо скасування указу президента про звільнення Олександра Тупицького з посади судді Конституційного суду України. Про це в коментарі Радіо Свобода заявив радник керівника ОПУ Михайло Подоляк.

«Є оскарження і це абсолютно логічне рішення. Офіс президента не може залишати без реакції у вигляді апеляційного оскарження несправедливе і необґрунтоване рішення Верховного суду щодо пана Тупицького. Президент діяв абсолютно коректно на виконання базового рішення Ради національної безпеки і оборони. указ Януковича про призначення Тупицького був скасований», – зазначив Подоляк.

Він додав, що ОПУ сподівається на справедливий розгляд апеляції.

«Усе наше суспільство розуміє, чому Янукович обрав саме Тупицького для призначення на посаду судді Конституційного суду всупереч конституційним вимогам до осіб, які можуть бути призначені на цю посаду. Тупицький є інструментом для реалізації корупційних інтересів, а після 2014 року також і тією людиною, через яку можна організовувати демонтаж реформ. Якщо частина старої «еліти» та суддівської корпорації хочуть повернути Тупицького в Конституційний суд тепер вже і для демонтажу судової реформи, то говоримо одразу – у них це точно не вийде», – заявив радник керівника Офісу президента.