Сьогодні Порошенкові підписали підозру про держзраду. Чи він винний? Пояснив на своїй сторінці у фейсбук екснардеп Володимир Парасюк.

Так. Він з Медведчуком створив схему реалізації вугілля з окупованих територій. Це була мабуть найбільш корумпована схема в історії України. Були також інші злочинні кейси, але «торгівля на крові» – це масштаби, які справді вражають.

Чи щось з цього буде?

Не буде! Він все перекрутить, зробивши з себе жертву і великого політв’язня. Всю цю історію підхоплять його телеканали і фанати, які здіймуть такий срач, що аж страшно подумати. Сивочолий недогетьман знає як для людей з лайна зробити шоколадку. Тут, як не крутити, у нього досвід є.

А далі що?

Далі ще напишу правду, щоб у декого з вух пішов дим. Отож. Петро Олексійович – це символ корупції в Україні, олігарх і пристосуванець. І доки такі люди будуть в українському політикумі, ніколи в нас не буде порядку і розвитку! Мало того, як зазначає юрист Михайло Шнайдер, таке провадження передбачає засудження до позбавлення волі на термін від ДВАДЦЯТИ до П’ЯТНАДЦЯТИ років з конфіскацією майна.

Варто зазначити, що за словами адвоката Порошенка, разом з підозрою у держзраді залишили й повістку на допит, запланований на 23 грудня. Новіков показав у соцмережі фотографію повідомлення про підозру. Вона стосується державної зради та сприяння діяльності бойовиків, вчиненому за попередньою змовою групою осіб. Як зазначили у ДБР, мовиться про змову п’ятого українського президента, зокрема, з вищим керівництвом Росії.

Наразі в Офісі генпрокурора ще не визначились, який запобіжний захід проситимуть для Порошенка. Це мають зробити 23 грудня, коли він прибуде на допит. Там зауважили, що це, мовляв, залежатиме від низки різних факторів. Вагомий вплив матимуть, зокрема, поведінка підозрюваного та наявність ризиків.

А про наслідки для політичної кар’єри підозрюваного у держзраді розповів політолог Андрій Золотарьов.

Повертаючись до п’ятничного ривка гетьмена до Борисполя. Ще не було жодного повідомлення про підозру Порошенка щодо «вугільної» справи, а він уже махнув за кордон. У будь-якій європейській країні втеча політика від слідства за кордон означала б йому кінець кар’єри.

Порошенко ще більше дискредитує себе, коли тікає від слідчих та хоче пересидіти проблему за кордоном. Коли соратники Порошенка розповідають, що він нібито давно запланував «міжнародне турне», а квиток на літак купили вже тоді, коли почалася реєстрація на рейс до Стамбула, це виглядає анекдотично. Тим більше коли екс-президент за допомогою обсценної російської лексики гранично конкретно вказав своєму водієві напрямки руху, написав він на своїй сторінці у фейсбук

Ну і ще по Порошенку кілька слів від блогера Євгенія Прокопишина

1. Сьогодні-завтра він точно десь із Сейшелів запише відосік. Я навіть гляну повністю.

2. На 23 грудня його повторно викликають на допит та інші слідчі дії, якщо не явиться, обіцяють відразу ж перейти до Суду для обрання запобіжного заходу. І тут його втеча з країни може зіграти з ним погану шутку, тому що так би він отримав домашній арешт і сидів би спокійно у себе вдома щодня по відео виступаючи на своїх каналах та каналах Ахметова, а втеча дає право прокурорам вимагати від Суду повноцінного арешту навіть без застави, тому що підозрюваний втікає від слідства.

3. Іронічним буде те, коли Суди визнають його винним (що дуже можливо, тому що справа достатньо легка насправді, а підозрювані фактично самі все визнають, просто свої мотиви пояснюють інакше, ніж слідство), тому що Порошенко перед виборами хвалився його судовою реформою – от і подивимось, що він нареформував нам тут.