Осінній політичний сезон буде багатий на кадрові ротації не тільки в Кабінеті міністрів, а й Верховній Раді. Непрості відносини між президентом України Володимиром Зеленським та спікером Верховної Ради Дмитром Разумковим приведуть до його відставки.

Про це УНН розповів політолог Вадим Карасьов.

“Зеленський відмовиться від послуг Разумкова. Якщо за ним була б якась частина команди, можна було б говорити про розкол на дві частини і т.д. Але він один. І в команді президента теж немає великої підтримки, тому мені здається його доля вирішена. Його можна досить безболісно зняти з посади, і він залишиться звичайним депутатом, піде у вільне політичне плавання, а на його місце посадять навіть не Руслана Стефанчука, а швидше за все Олександра Корнієнко”, — вважає Карасьов.

Політолог не вважає, що восени не варто очікувати очікувати масового невдоволення і протестів. За його словами, набагато більшим буде вплив на Україну зовнішнього фактора, то що відбувається в світі — хаотизації геополітики і зовнішньополітичного контексту.

Ну що ж, як би не намагався очільник Верховної Ради Дмитро Разумков словами переконати журналістів і суспільство в тому, що у нього немає президентських амбіцій, його дії та рішення все одно продовжують наштовхувати багатьох на думки про його окрему політичну гру.

Олії у вогонь підливає і те, що все частіше прізвище спікера фігурує в різноманітних соціологічних рейтингах, а сам Разумков виступає майже проти всіх ініціатив президента зеленського.

За роки Незалежності жодному політику поки що так і не вдалося пересісти із крісла спікера у крісло президента. Та, можливо, це вдасться нинішньому голові парламенту?

Такий сценарій політична психолог Світлана Чуніхіна вважає малоймовірним.

«Президентські амбіції Дмитра Разумкова є очевидними, проте передчасними. Як політтехнолог у минулому він, напевно, розуміє, що позиція голови парламенту є малоперспективною з точки зору президентського майбутнього. Тим більше, за своїм психотипом Разумков нагадує швидше Володимира Литвина, який згодом став смішним, аніж більш яскравих та артикульованих політиків, на кшталт, Олександра Мороза чи Івана Плюща», – вважає експертка.

Доволі скептично до президентського політичного майбутнього Разумкова ставиться і політолог Євген Магда.

«У спікера є окремі, достатньо резонансні позиції, але говорити зараз про те, що він готовий з шашкою над головою бігти в атаку на Зеленського, готовий від’їдати його електорат, поки що зарано», – вважає він.

Однак, все частіше можна почути розмови про зростання напруги у стосунках між Банковою та Грушевського саме через окрему позицію Разумкова з цілої низки питань (відмінну від позиції команди Зеленського).

В Офісі президента це заперечують, називаючи подібну інформацію «чутками» і «вангуваннями». Запевняють: між ОП та Верховною Радою зберігається «робоча комунікація», яка, утім, не виключає «гострих дискусій».

Загалом сама посада спікера парламенту уже інституційно налаштована або на відкритий конфлікт із президентом та його офісом, або на повну сервільність та підпорядкованість президентській вертикалі. Про це зазначає політична психолог Світлана Чуніхіна.

«Дмитро Разумков обрав третій варіант – він уникає відкритого протистояння, не наважується вголос кинути виклик президенту, проте підспудно торпедує ключові президентські ініціативи і взагалі ніби грає за іншу команду», – відзначаєють експерти.