Росія не змогла створити боєздатну бойову піхоту в достатній кількості, щоб забезпечити більш суттєве просування на Донеччині.

Про це йдеться в опублікованому у вівторок огляді міноборони Британії.

Відзначається, що цими вихідні Росія продовжувала зосереджувати зусилля на зміцненні оборони на півдні України. Незважаючи на зміщення зусиль, Росія продовжувала атакувати українські позиції на Донеччині.

За даними британської розвідки, найуспішнішим напрямком наступу РФ на Донеччині за останні 30 днів став бахмутський. Проте навіть тут за цей час Росії вдалося просунутися лише на 10 км.

На інших ділянках Донбасу, куди Росія намагалася прорватися, її сили за 30 днів не просунулися більше ніж на 3 км. Це значно менше, ніж Росія планувала. 

“Незважаючи на інтенсивне використання артилерії в цих районах, Росія не змогла створити боєздатну бойову піхоту в достатній кількості, щоб забезпечити більш суттєве просування вперед”, – наголошується в огляді.

Своєю чергою співголова Громадської ініціативи “Права Право”, історик, військовий експерт Дмитро Снєгірьов розмірковує так:

“На мій погляд, основним місцем дії найближчим часом буде не Херсонський напрямок, як вважають деякі, а Донецький. Що пов’язано з виконанням другого етапу так званої спецоперації. А саме – встановлення росіянами контролю за Донеччиною та Луганщиною у їхніх адміністративних кордонах. На це будуть кинуті всі сили. Вихід на Бахмут, Краматорськ, Слов’янськ – першорядне зараз для агресора завдання. Відповідно, головний упор буде зроблено на Донецькому напрямку і, як його складовою, Харківському – просування Ізюмського угруповання противника у напрямку Слов’янська та Барвінкового”.

Щодо передислокації на півдні (Херсонська область особливо), на думку Дмитра Снєгірьова, це відволікаючий маневр російської армії.

 “Вважаю, що цей напрямок для РФ не є пріоритетним у наступальному сенсі, – зазначає він. – Стягуванням туди сил та засобів окупанти просто хочуть зупинити контрнаступальні дії ЗСУ. Тому що таке просування мало б навіть не такий військовий, як політичний ефект – особливо після анонсування цього контрнаступу (зі звільненням територій Херсонської та Запорізької областей) президентом України та представниками Генштабу ЗСУ”.

Той факт, що план російського диктатора Володимира Путіна у війні приречений, підтвердив також публіцист і політолог Андрій Піонтковський. Більше того – головні завдання – це “взяти Київ за три дні” та знищити українську державу – провалились ще у перші дні війни.

За його словами, навіть найпесимістичніші оцінки зводяться до того, що Москві вдасться нав’язати максимум “замороження” війни на зимовий період. Мовляв, саме у цей період зменшаться можливості вести ефективні бойові дії.

“Задум Путіна та той ультиматум, який він вкинув усьому світу, погрози ядерною зброєю та плани “піти” на країни Балтії, на Варшаву – зараз безглуздо виглядають”, – наголошує Піонтковський.

Зараз, російський диктатор погрожує підірвати захоплену Запорізьку АЕС, щоб йому “здали” Авдіївку. Натомість армія держави-терористки  відмовилась від мети захопити Слов’янсь та Краматорськ й перекинулась на південний напрямок. Крім того, Путін  намагається досягти перемир’я та припинення вогню.

“Якось змінились масштаби і стратегія путіна у війні. Україна вже отримала найбільшу стратегічну перемогу. Вона вистояла”, – вважає публіцист.

На думку Піонтковського, Путін прекрасно розуміє, що зараз його політичний шантаж працює. Але якщо він віддасть наказ про застосування ядерної зброї, це рішення не принесе йому жодних військових та політичних результатів.