Посли країн Групи семи обговорили з президентом Володимиром Зеленським прогрес реформ в Україні у 2021 році і висловили свої очікування на майбутнє.

Про це йдеться у повідомленні послів у Twitter.

“Посли привітали історичне законодавство про судову реформу 2021 року та висловили сподівання на його повну імплементацію. Вони сподіваються на подальший позитивний розвиток судової реформи у 2022 році, включаючи прозорий конкурсний процес для нових суддів Конституційного суду”, – йдеться у повідомленні.

Вони також привітали закон про НАБУ та висловили очікування на конкурентне обрання його нового директора та швидке завершення процесу відбору очільника/очільниці САП.

 

“Вони також висловили сподівання на прогрес у реформі, яка забезпечить трансформовану, сучасну СБУ”, – сказано в повідомленні.

Під час розмови з главами іноземних дипломатичних місій було підбито зовнішньополітичні підсумки року, що минає, та окреслено завдання на майбутнє.

«Ми запустили Кримську платформу. Провели результативний саміт Україна – ЄС. Україна продовжить розвивати відносини з ЄС і НАТО, наповнювати новими, конкретними проектами і змістами співпрацю з ключовими партнерами. Ми зміцнюватимемо оборонні спроможності, будемо впроваджувати зміни в нашій країні, модернізувати економіку», – наголосив Володимир Зеленський.

Глава держави також розповів учасникам зустрічі про важливі кроки на шляху перетворень в Україні, зокрема про перебіг реформ.

«Ми розблокували судову реформу. Запустили надважливий процес деолігархізації», – зазначив Президент.

Окрему увагу учасники заходу приділили обговоренню безпекової ситуації на кордонах України та процесу мирного врегулювання на Донбасі.

Володимир Зеленський наголосив на важливості активізації роботи всіх переговорних форматів для деескалації ситуації.

Президент України подякував міжнародним партнерам за підтримку й допомогу нашій державі.

«Для мене особисто важливо бачити, що міжнародна підтримка України з року в рік міцнішає. Це, я вважаю, є спільним ключовим результатом нашої роботи. Ми відчуваємо, що демократичний світ краще розуміє роль України в регіоні, насамперед для європейської безпеки. Ціную особисті зусилля кожного з вас. Розраховую, що ми зможемо досягти ще кращих результатів наступного року», – зазначив він.

Глава держави запросив лідерів країн G7 та Європейського Союзу відвідати Україну.

«Чекаю всіх лідерів ваших країн наступного року в Україні», – сказав Володимир Зеленський.

Нагадаємо, ще у жовтні посли країни Групи семи закликали парламент ухвалити закон про Службу безпеки України без внесення подальших правок.