У цьому скликанні Київради депутат Ясинський зайшов у земельну комісію. Мало хто знає, але він має скромний відсоток у великій будівельній компанії “Основа”. Це надбання дісталася Ясинському у спадок.

Як  пише телеграм канал “ЦУМ”, акціонери будівельної компанії фінансують Ясинського для пошуку будівельних майданчиків. І за їх інформацією він виступає посередником у корупції. За допомогою посади вирішуючи проходження земельних питань через комісію та сесію за хабар.

На нечесній роботі його ловили ще за минулого скликання, де він був членом бюджетної комісії.

Тоді схема Ясинського була простою – як член бюджетної комісії він домагався, щоб в обхід тендерної процедури великі підряди з ремонтних робіт дісталися фірмам прокладкам. Потім брав аванс і… нічого не робив. Можливим це стало через те, що адміністрація Кличка виділяє 50% і навіть 100% авансів на великі підрядні роботи.

Мало того на спробі фінансових махінацій члена команди “Солідарність” Георгія Ясинського ловили ще починаючи з 2016 року, коли він “забув” вказати в своїй декларації нерухоме майно.

Тоді у ЗМІ його навіть назвали “безхатьком” оскільки “в своїй е-декларації депутат не вказав ні членів сім’ї, ні житло у власності або право на користування”.

“Депутат від БПП «Солідарність» Георгій Ясинський — секретар бюджетної комісії Київради, директор інвестиційної компанії із основним КВЕДом і за сумісництвом заступник директора КП «Київське інвестиційне агентство» — безхатько. У своїй е-декларації депутат не вказав ані членів сім’ї, ані житла у власності чи на праві користування”, – писало тоді видання pravda.com.ua.

Також журналісти повідомляли, що “Анатолій Велімоскій і Георгій Ясинський, які йшли до ВР за списком” Блоку Порошенко, в процесі передвиборної гонки свої кишені “не показали”. ЗМІ іронічно зазначили:

“Судячи з опублікованих декларацій, багато столичних депутатів з провладної партії живуть за межею бідності.”

Однак Георгій якийсь час носив годинник, який непомітно зняли грабіжники і сховалися в натовпі, про що стало відомо журналістам:

“Люди з оточення депутата повідомили, що Ясинський позбувся дуже дорогої моделі, середня ціна за яку становить 31 500 доларів. Приблизно стільки ж коштує однокімнатна квартира в Києві”.

А також у ЗМІ Георгія пов’язували з екс-главою Національного Банку України Валерією Гонтарєвою:

“Вони мають спільний бізнес – будівельну компанію” Людвинівка-31 “. Також вони додали, що” деякі колеги-старожили натякають на те, що він з досить “непростої” сім’ї . Він періодично відвідував Адміністрацію президента”. Коли президентом був ще Петро Порошенко.

Цікаво, що у Кличка під носом вже не вперше проводять подібні схеми. На днях, співробітники СБУ припинили незаконну діяльність групи осіб, які привласнювали кошти, виділені на будівництво Подільського моста у Києві. За попередньою інформацією, ділки замахнулися на розкрадання бюджету у сумі близько 3 млрд грн.

Як вдалося встановити СБУ, «схема» полягала у штучному завищенні вартості робіт на об’єкті, а також у підготовці актів на роботи, які фактично не виконувалися.

Фігуранти цієї оборудки залучили до протиправного механізму ділків, які:

виготовляли підроблену бухгалтерську документацію;
вели так звану тіньову бухгалтерію;
створювали та підшукували ризикові юридичні особи для їх подальшого використання в протиправній діяльності.