Українська сторона не раз пропонувала РФ організувати зустріч президентів країн Володимира Зеленського та Володимира Путіна, але в РФ постійно відкидають ці пропозиції.

Про це пише російське видання ТАСС, “РБК-Україна”.

“Щойно Росія публічно каже, що вона готова говорити про деескалацію, про двосторонні відносини, повірте мені, щоразу ми фіксуємо всі ці виходи в медіа і щоразу після цього ми робимо у тому чи іншому вигляді запит Росії, щоб ця зустріч у тому чи іншому форматі відбулася. Крім публічної позиції, насправді вони не готові з нами спілкуватися”, – заявляє Зеленський.

Український президент заявив, що готовий до “будь-якого формату” переговорів. Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков підтвердив, що Україна неодноразово пропонувала їм організувати зустріч президентів двох країн, але російська сторона нібито має питання про порядок переговорів.

 

“Ми неодноразово отримували сигнали від Києва із пропозицією зустрітися, але щоразу Київ не відповідав нам на просте запитання: навіщо, з якою метою”, – прокоментував Пєсков.

За словами Пєскова, українська сторона пропонує зустрічі на тему Донбасу, а Росія відкидає такі пропозиції: “Слухайте, давайте ви з донбасцями говоритимете про Донбас”.

У свою чергу, посол РФ у Франції повідомляє наступне:

«Зустріч Володимира Путіна та Володимира Зеленського у Нормандському форматі обговорюється, але поки що для неї немає умов», – Олексій Мєшков.

Українська сторона продовжує наполягати на очній зустрічі президентів. Також сьогодні Зеленський заявив, що Київ готовий до будь-якого формату переговорів із Москвою для встановлення миру, але РФ не демонструє готовності до реальної розмови.

Додамо, що ОБСЄ у п’ятницю проведе спеціальне засідання за запитом України через  незвичайну військову активність РФ біля її кордонів. 

“Україна попросила активізувати пункт 16.3 Віденського документа: зустріч усіх держав-учасниць щодо незвичайної військової діяльності. У п’ятницю відбудеться спільне засідання Постійної ради ОБСЄ та Форуму ОБСЄ щодо співпраці в галузі безпеки”, – йдеться у повідомленні.

Віденський документ – міжнародна угода держав-учасниць ОБСЄ від 2011 року, яка призначена для реалізації заходів довіри та безпеки в регіоні. Документ підписали 56 держав, які входять до ОБСЄ.

Пункт 16.3 документа передбачає, що держава, яка подає запит з вимогою надати роз’яснення щодо незвичайної військової діяльності, або яка відповідає на такий запит, чи обидві держави можуть просити провести зустріч всіх держав-учасниць.

Чинне головування в ОБСЄ або його представник протягом 48 годин скликає таку зустріч, під час якої обидві держави представлять свої погляди. Глава російської делегації на переговорах у Відні з питань військової безпеки та контролю над озброєннями Костянтин Гаврилов повідомив в четвер, що Росія не братиме участі в засіданні у п’ятницю.