Сили загарбників на сході можна оцінити як кілька армій країн Східної Європи.

Росія на сході України сконцентрувала близько 130 тис. своїх солдатів та офіцерів, особливо на Бахмутському та Авдіївському напрямках.

Про це речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий повідомив у ефірі телемарафону.

Він зазначив, що саме на Бахмутському та Авдіївському напрямках тривають найгарячіші бої.

“Там (на сході України – ред.) сконцентровано близько 130 тисяч особового складу. У техніці потрібен детальніший аналіз. Це, грубо кажучи, кількість кількох армій країн Східної Європи, яким протистоять наші військові. Особливо на Авдіївському та Бахмутському напрямах, там йдуть найгарячіші бої”, – зазначив Череватий.

Аналітик, кандидат політичних наук Олеся Яхно висловила виданню Коментарі таку думку:

“Росія, схоже, вважає, що зима послабить Україну (навіть якщо у нас будуть військові перемоги, будуть і темрява, холод, постійні проблеми з електроенергією, опаленням, водою, зв’язком, потоки мігрантів та біженців) та Захід (де зможе визрівати переговорна позиція, зручніша Кремлю). Ми ж вважаємо, що всередині самої ослабленої війною РФ почнуться деякі процеси, що підштовхнуть її до формулювання здорової переговорної позиції”.

За словами аналітика, із того, що вона читає у західних ЗМІ, там сформувалися умовні три групи. Перша вважає, що треба допомагати Україні деокупувати території, але при цьому вбачає можливість компромісу

Друга група вважає, що достатньо зламати політичний режим Путіна – і все в країні-агресорі зміниться, зупиниться війна.

Третя група впевнена – треба настільки послаблювати РФ, щоб вона розпалася.

Експерт вважає, що більше ставок на те, що деякі процеси відбуватимуться у самій Росії.

“Люди там уже незадоволені. Кремль зруйнував рамку, світ, у якому росіяни жили багато років, який влаштовував верхній шар (політики, чиновники, умовна “еліта”) і нижній (звичайні громадяни). Останні отримували чудову пропагандистську картинку — які росіяни сильні (воюють тут і там), значущі, як усі їх бояться, а тому хочуть їхню країну зруйнувати. Плюс був умовний рівень достатньої наповнюваності холодильника. В обмін суспільство (здебільшого, крім тонкого інтелектуального прошарку) погодилося розлучитися з громадянською активністю, з політичними свободами. Але зараз мобілізація, санкції та реальна війна, що вторглася практично у кожний будинок, руйнують ці реалії. А прийшовши на війну цей “глибинний народ” бачить, що руйнується ще й міф про нібито “другу армію світу”. Невдоволення визріває і визріватиме – це факт. Верхній шар (еліти) дедалі більше відчуває безвихідь, небезпеку особисто для них цієї війни. Так, силовики гріють руки, “розпилюють” кошти, що виділяються на війну. Але решта зазнає втрат. І всередині РФ неминуче розпочнуться розколи, у тому числі в ракурсі соціальної несправедливості, яку наочно продемонструвала мобілізація (ніхто з дітей “еліт” повісток не отримав, та й у Москві з Санкт-Петербургом забрали на фронт значно менше, ніж із глибинки). Плюс – військові поразки змушують “яструбів” критикувати дії частини влади”, – наголошує Олеся Яхно.

Експерт акцентує, що провалений російський бліцкриг та подальший їхній відступ з півночі України, поразки на Харківщині та Херсонщині, величезні втрати на Донбасі наочно демонструють силу духу українського народу загалом та ЗСУ зокрема.

 “Ми демонструємо агресору, що не піддамося, що нас неможливо захопити, зламати, – зазначає Олеся Яхно. — У РФ це все чіткіше усвідомлюють. І внутрішні процеси з цього приводу там уже тривають. Але щоб визрів переговорний процес – важливо розуміти, з ким його проводити. Хто із російських політиків буде делегований для цього. Поки що таких не видно. Адже шалені заяви звучать не лише від Пригожина, а й від системних російських політиків та чиновників, включаючи дипломатів”.