Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський звернувся до українців через загрози з боку Росії. Він запевнив, що ситуація під контролем і закликав вірити у ЗСУ, про це повідомляє портал МВС.

Очільник МВС наголосив, що 300 тисяч поліцейських, нацгвардійців, прикордонників та рятувальників щодня несуть службу на захисті внутрішньої безпеки України. 

Монастирський підкреслив, що попри будь-які заяви про можливе поширення російської агресії, ніхто не панікує й не боїться. Кожен просто виконує свою роботу, аби українці були спокійними. 

Ми віримо в наші Збройні сили! Вони разом з дипломатами та розвідниками забезпечують зовнішню безпеку України, – додав посадовець.

“Ми у МВС не допустимо жодних сепаратистських проявів на кшталт тих, що були навесні 2014 року в Харкові, Луганську, Донецьку”, – запевнив міністр.

Повторення Слов’янська ми також не допустимо! Якщо якийсь “гіркін” спробує захопити адмінбудівлі, він буде розстріляний нашим спецназом без попередження та жодних вагань, – попередив глава відомства.

Крім цього, Монастирський пояснив, як може допомогти кожен громадянин. Насамперед міністр попросив зберігати спокій і не панікувати. Мовляв, зараз не 2014 рік – Україна стала сильнішою та організованішою. 

По-друге, кожен на своєму місці повинен виконувати свою щоденну роботу, аби функціонували школи, лікарні, дитячі садки, підприємства, – наголосив очільник МВС.

Раніше, міністр внутрішніх справ Денис Монастирський закликав військовослужбовців Національної гвардії повідомляти про порушення їхніх прав та позастатутні відносини під час проходження служби.

Військовослужбовці мають звертатися й інформувати нас, а ми відповідно приймати дисциплінарні та інші рішення в рамках законів і своїх повноважень, – зазначив Монастирський.

За його словами, також відповідні звернення можуть подавати й батьки військовослужбовців, в першу чергу строковиків, якщо вони мають інформацію про ті чи інші порушення прав їхніх дітей або потребують підтримки чи роз’яснення щодо питань їхньої служби.