Верховна рада України через спалах коронавірусу серед народних депутатів перенесла пленарні засідання з початку лютого на середину місяця.

Постанову «Про календарний план проведення сьомої сесії Верховної ради України дев’ятого скликання» підтримали 233 народні депутати.

«Зараз, коли в Україні наростає нова Covid-хвиля, цілком логічно здійснити перерву у пленарних засіданнях Верховної Ради. Робота парламенту буде побудована таким чином: 1 лютого – відкриття сьомої сесії та проведення пленарного засідання; 2–4 лютого робота у комітетах», – сказав речник ВР Руслан Стефанчук.

За його словами, станом на сьогодні 24 депутати і 63 працівники Апарату парламенту хворіють на COVID. Ще в понеділок ці цифри були вдвічі меншими.

Зокрема у фракції «Слуги народу» – понад 20 хворих депутатів.

За словами речниці фракції «Слуга народу» Юлії Палійчук, наразі у фракції є 23 хворих на коронавірус нардепи. Лише вранці 27 січня шестеро отримали позитивний тест на COVID-19.

«Це найвищий показник у фракції за весь період пандемії», – додала Палійчук.

Раніше нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк говорив, що Рада наступного тижня піде на карантин до 15 лютого.

Окрім цього, Верховна Рада підтримала пропозицію щодо зміни графіку роботи у п’ятницю, 28 січня, що передбачає проведення години запитань до уряду з 10:00 до 12:00.

Відповідну ініціативу, в основу якої ліг підписаний лідерами всіх парламентських фракцій та груп лист, на засіданні у четвер підтримали 285 народних депутатів, проти не проголосував ніхто.

У листі йдеться, що пропозиція викликана «необхідністю заслуховування на годині запитань до уряду інформації від прем’єр-міністра, міністра оборони та міністра охорони здоров’я, а також у зв’язку зі складною епідеміологічною ситуацією щодо поширення коронавірусу».

«З 10-ї до 12-ї провести годину запитань до уряду, розширивши її в часі, після цього з 12:00 до 12:30 оголосити оголошення депутатських запитів без ухвалення рішень, 12:30 – оголошення про закриття 6-ї сесії Верховної Ради України IX скликання», – йдеться в тексті листа.

Згідно з чинним календарним планом роботи Верховної Ради, поточна 6-та сесія Верховної Ради IX скликання завершує роботу 28 лютого, а 1 лютого розпочинається наступна 7-ма сесія, але через ситуацію із захворюваністю плани мусіли змінитися.