Президент Франції Еммануель Макрон та канцлер ФРН Олаф Шольц провели зустріч у Берліні і закликали Москву до “однозначних кроків” задля деескалації ситуації навколо України.

“Ми очікуємо також від Росії однозначних кроків, які б сприяли деескалації ситуації”, – сказав Олаф Шольц ввечері у вівторок, 25 січня, на спільній пресконференції з президентом Франції Еммануелем Макроном у Берліні. 

Шольц ще раз попередив Москву, що “військова агресія матиме серйозні наслідки”. Крім того, канцлер ФРН привітав відновлення перемовин у “нормандському форматі”, в яких беруть участь Франція, Німеччина, Україна та Росія.

“Добре, що переговори відбуваються”, – сказав він з огляду на зустріч політичних радників лідерів держав-учасниць “нормандського формату”, що має відбутись 25 січня у Парижі.

У свою чергу, президент Франції Макрон повідомив, що Франція солідарна з Німеччиною щодо необхідності деескалації, та попередив, що Росія стикнеться з “жорсткими наслідками”, якщо нападе на Україну.

“Якщо буде вчинений напад, буде відплата, і ціна для Росії буде дуже високою”, – цитує Макрона агенція AFP. 

За словами французького президента, уже цієї п’ятниці він проведе телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним, йому, зокрема, потрібні “пояснення Москви щодо її намірів в Україні”. У Єлисейському палаці також вважають, що російська сторона може зробити певні кроки для деескалації конфлікту. Так, хорошим сигналом стало б узгодження гуманітарних заходів, а на підтримуваних Кремлем сепаратистів Москва могла б натиснути, щоб провести з Києвом переговори про статус Донбасу, пише dpa з посиланням на джерела в Єлисейському палаці. Париж готовий побачити ознаку деескалації у стриманості, одним із проявів якої може стати, наприклад, відсутність атак хакерів.

Нагадаємо, під час відеоконференції США та європейські союзники закликали Росію вжити суттєвих заходів для деескалації конфлікту з Україною, а також попередили про наслідки. Зокрема, у розмові взяли участь канцлер Німеччини Олаф Шольц , президент США Джо Байден, президент Франції Макрон, прем’єр Італії Маріо Драгі, президент Польщі Анджей Дуда, прем’єр Великобритані Борис Джонсон, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та голова Європейської Ради Шарль Мішель.