Тарифна криза, проти якої виступили українці з усіх куточків країни, сильно вдарила по рейтингах “слуг народу” і головного “слуги”. Люди не повірили обіцянкам уряду про зниження тарифів на 30%, тим паче виявилося, що насправді чиновники залишили все, як було. Тож акції протесту не припиняються – українці чекають справедливих тарифів.

Про це у Facebook пише політичний експерт Тарас Загородній.

За його словами, забезпечити реальне й відчутне зниження цін на комірне може лише реалізація системного підходу,

Вже є запропонована альтернатива, яка дозволить реально знизити тарифи в кілька разів. Йдеться про забезпечення споживачів газом із підземних сховищ за ціною літньої закупки, а також направлення на побутові потреби людей газу українського видобутку, що дозволить зменшити тарифи втричі. До цього плану доєднаються і місцеві депутати партії. У підтримці народу можна не сумніватися”, – переконаний Загородній.

В свою чергу, в РАДІ деякі партії послідовно добиваютьсяя ліквідації “Нафтогазу”, який не дозволяє забезпечити прозору ціну на енергоносії.

“Ми ж знаємо, що ці “рвачі” продають українцям український газ за європейськими цінами та багато інших їхніх схем обкрадання людей. Тож команда Тимошенко вимагає від влади прибрати лобістів зовнішнього управління. Але чи готовий до цього Зеленський. Ну, якщо не буде готовий, то Тимошенко буде тиснути на нього через місцеві органи влади, адже “Батьківщина” стала кращою серед опозиційних сил на місцевих виборах і має фракції в радах по всій країні”, – вважає експерт.

Джерело повідомляє, що можуть з’явитися додаткові голоси за рахунок того, що частина нардепів повернеться з ПАРЄ

Проте у Верховній Раді цього тижня знову спробують поставити на голосування кандидатуру Юрія Вітренка на посаду першого віце-прем’єра – міністра енергетики. Про це повідомляє “Политика Страны” з посиланням на джерело в “Слузі народу”.

“Частина депутатів повернеться з ПАРЄ, а це додаткові голоси. Плюс допоможуть інші групи та фракції. Найімовірніше, в середу – четвер знову відбудеться голосування за його кандидатуру”, – йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що Вітренка вже двічі намагалися призначити на цю посаду. На засіданні 17 грудня Верховна Рада не підтримала призначення колишнього виконавчого директора “Нафтогазу” Юрія Вітренка на посаду першого віце-прем’єр-міністра – міністра енергетики.

Конституція та закони України не забороняють втретє подати кандидатуру Юрія Вітренка на посаду міністра енергетики.

Про це під час брифінгу 1 лютого заявив голова Верховної Ради Дмитро Разумков,

«Щодо внесення кандидатури на посаду того чи іншого міністра, процедура така сама, як і минулого тижня — фракція вносить подання прем’єру, прем’єр вносить у Верховну Раду, Рада — комітету, комітет вносить у зал, а далі ви вже бачили», — заявив голова парламенту.

Відповідаючи на уточнююче запитання, чи може такий процес тривати до нескінченості, Разумков сказав: «Станом на сьогодні, щоб це було заборонено Конституцією, або законом — поки що такого не має… Я думаю, це краще спитати у фракції. Процедурно, теоретично — так (можливо, — ред.)».

На питання, як голосуватиме сам Разумков, той відповів: «Ви вже бачили».

Сам спікер заявив, що не голосував за Вітренка через його багатомільйонні премії.