Зеленський прокоментував ситуацію про ймовірне звільнення з посади спікера Ради Дмитра Разумкова.

Президент Володимир Зеленський почав спілкування з медіа. Журналісти запитали, чи була це ініціатива президента – зміщення з посади Разумкова.

За словами Зеленського, Разумков як “слуга” мав підтримувати позицію партії у питанні санкцій чи боротьби з олігархами, але він пішов іншим шляхом.

За словами Зеленського, конфлікти із Разумковим – це внутрішня ситуація фракції «Слуга народу», монобільшості.

«Ми всі розуміємо, що сьогодні він не є членом цієї команди, він про це говорить достатньо відкрито. Він сторониться вже своїх однопартійців. Чому? Найголовніше питання, що Разумков витягнув це на офіційну платформу, хоча насамперед повинен був говорити з партією, а потім виходити у публічну площину. Це достатньо образливо звучить до команди, яку він вважає своєю» – зауважив президент.

Зеленський додав, що у нього були достатньо відкриті відносини із Разумковим. Проте згодом голова Верховної Ради почав продукувати меседжі до президента через екрани телебачення замість особистого дзвінка.

«Я розумію, що це заява про самостійні політичні кроки. Я в цьому питанні людина однозначна: «Хочеш – іди», – сказав він.

Зеленський додав, що ситуація з підписними листами – це вибір партії. Також президент нагадав, як Разумков збирав підписні листи за імпічмент президента.

«Я не можу як президент ображатися чи не ображатися, я не можу собі дозволити таких речей. Це внутрішній момент», – додав він.

Також президент зазначив, що Президент Володимир Зеленський заявляє, що такими законодавчими ініціативами як закон про олігархів “укріплює стіну”, яка зможе протистояти впливу фінансових груп на парламент.

Зеленський прокоментував висловлювання журналіста про “моновладу”, яка зараз є у Зеленського і його партії.

“Щодо концентрації влади, я дійсно вважаю, що це трішки штучна історія. У нас монобільшість, це аналог коаліції, це наша можливість…”, – сказав він.

Зеленський нагадав, що саме “Слуга народу” висувала Дмитра Разумкова на посаду спікера ВР.

“Тому я не розумію, про яку концентрацію ви говорите. Все, що у нас є, це у нас і було, нічого більшого немає. Але і меншої влади не може бути, тому що вона така. Нам це все надав народ України своїм голосуванням, своєю підтримкою”, – підкреслив президент.

Він зазначив, що, навпаки, з самого початку у фракції “Слуги народу” було більше депутатів.

“Потім якісь люди, в них були якісь неправильні кроки, вони вийшли з нашої фракції, вони зараз не в нашій фракції з різних причин. Потім почалися впливи різних фінансових груп на весь парламент.

Найпотужнішою стіною для цього впливу залишилась партія “Слуга народу”. Я зараз укріплюю цю стіну такими законодавчими ініціативами як закон про олігархів. Я захищаю державність нашої держави, мені надав народ цю можливість”.