Ексміністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликає напрацювати сценарій звільнення окупованих територій Криму й ОРДЛО з використанням усіх сучасних форм озброєння та стратегій, про це він пише у своїй колонці для УП.

“Не можна розраховувати на успіх, добровільно прирікаючи себе на поразку… Відтак дивно чути від деяких армійських генералів, що Генштаб не розглядає військовий сценарій повернення окупованих територій Криму та Донбасу. Тезу про “повернення винятково дипломатичним шляхом”, панове генерали, слід залишити дипломатам. Армія зобов’язана робити свою роботу. Зокрема, і мати напрацьований сценарій звільнення захоплених агресором територій з використанням усіх сучасних форм озброєння та стратегій”.

Аваков також закликає закріпити на державному рівні стратегію деокупації та реінтеграції не лише Криму, а й Донецької та Луганської областей.
За його словами, на рівні МВС таку стратегію було прийнято у 2018 році.

“Сьогодні критично необхідна Національна єдина стратегія по Криму та Донбасу, напрацювання якої – це спільна місія парламенту, президента і уряду, за тісної співпраці з громадянським суспільством та нашими міжнародними партнерами”, – зазначив він.

Крім того, на думку Авакова, Україна має долучитися до формування нової безпекової стратегії ЄС. Він зазначає, що минулого тижня у Словенії відбулася нарада 27 лідерів Євросоюзу.

“Під час зустрічі за зачиненими дверима і в умовах повної конфіденційності лідери ЄС, нарешті, досягли прогресу щодо необхідності переформатування оборонної стратегії. Напрацювання нового документа планують завершити і представити до наступного Саміту НАТО восени 2022 року в Мадриді”, – пише ексміністр.

Аваков вважає, що Україна має долучитися до колективної безпеки ЄС, “наразі нехай і у позаблоковому статусі”.

“Адже побудова оборонної моделі Європи без участі нашої держави – буде щонайменше неповною. В гіршому сценарії – може виявитися стратегічно помилковою”, – вважає Аваков.

Своєю чергою політолог Вадим Карасьов в програмі токшоу “Сьогодні” на телеканалі “Україна 24” підтримав думку Авакова про те, що Україні потрібен військовий сценарій протистояння Росії.

За словами політолога, те, що пише ексглава МВС Аваков щодо військового сценарію логічно. Бо, на думку Карасьова, марно розраховувати тільки на дипломатичний шлях припинення війни рамках Мінських угод. Крім того, враховуючи агресивну риторику Росії та агресивний тон, який був продемонстрований в статті Медведєва, — це ілюзія.

” До речі, дуже правильно сказано, що не тільки генерали повинні погоджувати цей план. Повинні бути залучені військові експерти, громадськість, Верховна Рада України, комітет з нацбезпеки та оборони”, — сказав він.

Політолог вважає, що результату від Мінського і Нормандського формату не буде, але їх потрібно зберігати.

“Що стосується Нормандського формату, то рамка залишається. Але ніхто не вірить, що та картина, яка була в цій рамці, спрацює. Треба малювати якусь нову картину або хоча б поки що тримати цю рамку. Нормандський формат, кращого немає. Мінський процес теж залишається. Але результату там не буде, і зустрічі не буде. Для США головне — щоб не було ескалації, з боку Росії в першу чергу, як це було навесні цього року. Але і щоб ми тут… Взаємне стримування. Американцям не потрібні проблеми, їм потрібно зараз зосередитися на Китаї, і потрібно, щоб всі утримувалися від різких кроків”, — сказав він.

До слова, Телеграм-канал Картковий Офіс повідомляє про те, що колишній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розповідає у вузькому колі своїх соратників про те, що найближчим часом запускає свій політичний проект.

Партнером в цей проект Аваков взяв колишнього керівника СБУ Василя Грицака.
Головним завданням двох силовиків реваншистів є об’єднання навколо себе тих, хто хоче повернутися собі владу і вплив на фінансові потоки.

В Офісі позитивно ставляться до подібної активності пенсіонерів. Головне, щоб вони не забували робити вранці зарядку і міряти тиск.