Минулі вихідні не змінили ситуацію на валютному ринку України: курси долара і євро продовжують рости. З п’ятниці, 28 лютого, американська валюта подорожчала на 3 копійки, а європейська – відразу на 5 копійок.

Так, 2 березня НБУ встановив курси на рівні 24,59 грн за долар і 26,98 грн за євр. На готівковому ринку основні валюти подорожчали істотніше, на 15-30 копійок. Причому європейська валюта дорожчає швидше і вже коштує більше 27 гривень за євро.

В обмінниках долари можна здати в середньому по 24,46 грн, а купити – по 24,71 грн, євро – здати по 26,86 грн, купити – по 27,29 грн. Експерти попереджають, що це ще не межа.

«Курс гривні в понеділок, 2 березня, продовжує відкочуватися вниз щодо долара, торгуючись на позначці 24,74 грн. за долар – на тлі нестабільності на світових фінансових ринках, – розповів керівник відділу аналітики компанії Forex Club Андрій Шевчишин. – На ринку ходять чутки про можливий вихід «Сітібанку» з гривневих облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), що в перспективі може створити сильний попит на валюту і спонукати інших нерезидентів закрити позиції в цих цінних паперах.

Такі дії інвесторів пов’язані з падінням на минулому тижні фінансових ринків на 15%. І хоча в понеділок намітилося обережне підвищення індексів, песимізм щодо відновлення зниження все ще домінує. Інвестори шукають захисту в безпечних активах, уникаючи ринків, що розвиваються.

Ринок також чекає чергового розміщення ОВДП, яке відбудеться 3 березня, і позапланового засідання Верховної Ради, на якому може відбутися зміна уряду, що також утримає інвесторів і МВФ від активних дій найближчим часом.

Разом з тим стало відомо, що Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України ініціює збільшення державної підтримки промисловості та агросектору в найближчі три роки в вісім разів – до 3,6 млрд доларів. Можна прогнозувати, що в умовах, що склалися гривня продовжить девальваційний рух до позначки 25 грн за долар “, – вважає Шевчишин.