Українці не знають своїх основних прав. Про це говорить дослідження Київського міжнародного інституту соціології. 40% українців переконані, що джерело влади в країні – президент, 41% відповіли – народ. Серед прав, про які українці найчастіше згадують право на роботу – 25%, на освіту – 18% і медицину – 13%, передає Корупція.Інфо

Популярне: VIP-місце поряд з… Стало відомо біля кого поховали Ірину Бережну. Такого українці точно не чекали

Конституція
Основний закон України. Конституція має вищу силу над іншими законами країни. У ньому прописані основні права і зобов'язання громадян перед державою і держави перед громадянами.

Кодекс законів про працю України
Порушення трудових прав працівників стало нормою українського ринку праці зокрема через те, що українці не знають своїх прав як працівників. Трудовий кодекс регулює взаємини між працівником і роботодавцем. За дослідженням HeadHanter, роботодавці порушували права 75% українців.

Закон про права споживачів
Закон про права споживачів встановлює відповідальності продавця і виробника перед покупцем. Згідно із законом, кожен українець має право на якісну послугу або товар, а також в ньому прописаний механізм захисту споживчих прав.

Закон про місцеве самоврядування
Закон визначає відповідальність чиновників міст і сіл перед його жителями. У ньому також закріплені права жителів територіальної громади на вирішення питань місцевого значення.

Закон про авторські і суміжні права
Україна в лідерах по розповсюдженню піратського контенту. Українцям пора навчитися поважати чужу інтелектуальну працю – а значить забути про скачування безкоштовних фільмів і "ламаного" софту з торрентів.