Кабінет міністрів на своєму засіданні у середу, 1 квітня, прийняв рішення про встановлення з 1 квітня щомісячної виплати в розмірі до 500 грн пенсіонерам старше 80 років, розмір пенсії яких не перевищує 9 205 грн.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засіданні уряду.

Також уряд визначив порядок виплати разової допомоги в сумі 1000 грн для пенсіонерів, розмір пенсії яких не перевищує 5000 грн, а також деяким вразливим категоріям осіб.

Індексація пенсій в Україні запланована на травень – виплати підвищать на 11%. За словами прем’єра, середній розмір підвищення складе 260 грн.

“Ініціативи потребують ухвалення змін до бюджету, який ми наразі доопрацьовуємо разом із народними депутатами. Пенсіонери та малозахищені особи перш за всіх потребують допомоги. Тому очікуємо наступного тижня підтримки бюджету Верховною Радою, щоб розпочати виплату разової допомоги вже у квітні”, – заявив Шмигаль.

Нагадаємо, у своєму нещодавньому відеозверненні у зв’язку із введенням в Україні карантину президент Володимир Зеленський пообіцяв пенсіонерам індексацію пенсій. Виплати зростуть вже з 1 квітня, проте, не всім пенсіонерам варто чекати на підвищення, а тим паче індексацію.

Також раніше повідомлялося, що українським пенсіонерам, чия пенсія менша за 5 тисяч гривень, доплатять під час карантину 1000 гривень.

Крім того, під час карантину для літніх людей організують доставку продуктів і ліків.До цього залучать волонтерів.