Підвищення мінімальної заробітної плати в Україні позначиться тільки на деяких громадянах.

Так, на думку викладача Києво-Могилянської бізнес-школи, співзасновника громадського об’єднання “Нова країна” Валерія Пекаря, нова мінімалка вигідна виключно працівникам бюджетної сфери, вона ніяк не відіб’ється на рівні оплати праці більшості українців.

Пекар каже, що реальна зарплата не має ніякого відношення до мінімальної.

“Це результат реальної ситуації на ринку праці … Мінімальна зарплата турбує людей, які отримують гроші тільки з бюджету, тому що для них вона як раз і визначає розмір їх стану”, – пояснив експерт.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Переважна більшість людей, які виробляють щось в економіці і працюють в приватному секторі, на його думку, мінімальна зарплата абсолютно не цікавить. Оскільки їх реальна зарплата є результатом угоди на ринку праці.

Чому влада обіцяє підвищити мінімалку? Експерт каже, що таким чином політики намагаються завоювати їх перевагу на майбутніх президентських і парламентських виборах.

При цьому реальне підвищення мінімалки може розбалансувати бюджет, що, в свою чергу, викличе падіння гривні і невдоволення міжнародних партнерів країни.

Оновлений бюджет обіцяє, що в 2019 році прожитковий мінімум буде підвищуватися в декілька етапів. Актуальний середній мінімум 1777 грнзросте до 1953 гривень вже через тиждень, а з червня наступного року прожитковий мінімум стане майже 2 тисячі гривень.

Також в наказі за 23 листопада встановлено мінімальну заробітну плату. З 1 січня мінімалка становитиме 4173 грн в місяць і 25,13 гривні за годину роботи.

Індексація підвищиться на 9,4% на зарплати бюджетникам в порівнянні з 2018 роком, а мінімальна зарплата військових складе 10 000 гривень.