У Києві спостерігається зростання захворюваності на кір – із початку листопада вже захворіли 23 жителів столиці, 12 із них – діти.

Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник, передає прес-служба КМДА, передає Корупція.Інфо.


За його словами, станом на 23 листопада в столиці зареєстровано 79 випадків захворювання на кір. При цьому, 63 хворих, з яких 53 дитини, були госпіталізовані.

Популярне: “За борг 15 гривень”: на Тернопільщині неповнолітньому натягнули на голову пакет, запхали в машину і викрали

Поворозник наголосив, що більше 40% пацієнтів мали важку форму захворювання. Однак на щастя, летальних випадків поки вдається уникати.

"З усіх хворих тільки 3 дітей мали щеплення, які хоча і не вберегли від хвороби, але значно полегшили її перебіг", – зазначив він.

Також у КМДА запевнили, що Київ забезпечений вакцинами проти кору в достатній кількості.

Фахівці наголошують на небезпеці кору. Серед ускладнень хвороби: ураження нервової системи (енцефаліт), пневмонія, отит, втрата зору і тому подібне. Кір легко передається від людини до людини. Спочатку хворий відчуває ознаки звичайної застуди – нежить, температуру, кашель, приблизно за тиждень з'являється висип (спочатку на голові, далі – на верхній і нижній частинах тулуба).