Фінальна стадія виборів приносить нам все нові і нові скандали. І не малу заслугу в цьому мають нововведений пакет антикорупційні законів.

Прийняла його Верховна Рада 14 жовтня, у ньому йдеться про прозорість діяльності всіх компаній, у тому числі і ЗМІ!

Добре відомо, що засоби масової інформації завжди були потужною силою, ба навіть більше особливо у передвиборчий період. «Підводні течії» фінансування ЗМІ і їх власники є окремим сегментом для дослідження.

Цього разу скандал розгорівся навколо відомого на Західній Україні телеканалу «ЗІК», чиє фінансування здійснювалось наближеними сподвижниками Януковича!

Значних зусиль для розголосу цієї події додало власне розслідування ГО «Народний антикорупційний нагляд», щодо причетності одного з львівських регіональних телеканалів до одіозних чиновників з оточення Віктора Януковича.

Наша команда приєднується до розповсюдження цієї інформації та дасть вичерпну відповідь про приховане фінансування "ЗІКу".

1_pdf

Факт № 1

Схема показує як наближені до Януковича люди заробляли мільярди на тендерах, частину суми зяких, перераховували у вигляді «фінансової допомоги» ТзОВ «Міст-ТБ» ( або більш відомої як «ЗІК» )

В центрі – ТОВ «Транспортно-експедеційнакомпанія «Укр транс». Засновники: Кісельова ТетянаМиколаївна,Кохан Юлія Михайлівна. У числі перших засновників також значився Скулімовський Руслан Леонідович.

Компанією керує родина Кісельових – близька до «Сім’ї». Зокрема, КісельовМикола – товариш та співзасновник «Грін Банку»

Андрій Кісельов – однокурсник Віктора Януковича та кум того ж таки Олександра Клименка.

Цікаво, що цякомпанія, наближена до «Сім’ї», обслуговувала майже усі дочірні підприємства транспортного державного гіганта – «Укрзалізниця»: ДТГО «Південно-західназалізниця», ПРАТ «Запоріжметалоптторг», ДП «Донецьказалізниця», ДП «Придніпровськазалізниця»,ДП «Південназалізниця», ДП «Одеськазалізниця» та ДТГО «Львівськазалізниця» (дивись схема).

Пізніше, ці кошти Кісельові виводили на ТОВ «УКР МЕТ» та ТОВ «УКР МЕТ-Центр», засновниками яких значиться таж таки Тетяна Кисельова.

А головне ТОВ «УКР МЕТ» за останні чотири роки президентства Януковича збільшувала свої статки.

2_pdf_1

Факт №2

Компанія «Інноваційні бізнес-системи» – засновники ті ж: Кісельова Тетяна Миколаївна та Кохан Юлія Михайлівна. Ця компанія проводила фінансові операції із ТОВ «РіелЕстейтБізнес»

«Інноваційні бізнес-системи» надають фінансову допомогу ТзОВ «Міст-ТБ» (або ЗІК). Окрім того, ТзОВ «Міст-ТБ» отримував фінансову допомогу від ТОВ «Віка Україна».

«24 січня з рахунків донецької фірми ТОВ «Віка Україна» на рахунок ТзОВ «Міст-ТБ» було перераховано 600 тис. грн. 24 січня – коли стояв Майдан, коли ми боролись з бандитами при владі та донецькими «тітушками». І коли Добродомов заявляє, що він зробив інформаційний прорив під час революції – то насправді він брав гроші з «гаманців» Януковича. Підтвердження цьому – платіжка! І в той же час на каналі «ЗІК» сидів топ-менеджер по схемі «Янукович-Клименко-Курченко» – Руслан Скулімовський» – пояснює співзасновник ГО «Народний антикорупційний нагляд», Михайло Дуриш.

Також «Інноваційні бізнес-системи» обслуговувала ПАТ «Грін Банк» (Засновник: Кісєльов Микола). Мало того, цей банк Генпрокуратура назвала банком Клименка і зараз його перевіряють на причетність до фінансування тероризму в Україні!

 

unnamed_20

 

Факт №3

Цікаво, що саме на фірму Руслана Скулімовського, «РБ Інтерпрайс Україна» надходили кошти з ТзОВ «Міст-ТБ».

З «РБ Інтерпрайс Україна» фінансові потоки йшли на інші фірми, засновником якого значиться Скулімовський Руслан.

888888888888888888

Факт №4

ТзОВ Телерадіокомпанія «Міст-ТБ» («ЗІК»). Директором товариства виступає «борець» з корупцією Дмитро Добродомов.

У свою чергу, засновником цього товариства виступили ТОВ «Західна інформаційн акорпорація» та ТзоВ «Гракеалімітед» з адресою реєстрації в кіпрській офшорній зоні.

ТзоВ «Гракеалімітед» також виступає одноосібним засновником ТОВ «Західна інформаційна корпорація». З цього випливає, що кіпрська компанія «Гракеалімітед» є власником Телерадіокомпанії «Міст-ТБ»!

Водночас, офшорна компанія ТзоВ «Гракеалімітед» має відношення до ще однієї офшорної компанії на Віргінських, Британських островах – «Інвестмент Файненшіал менеджмент». Остання раніше також була в числі засновників ТОВ «ЗІК».

 

Факт №5

Далі цікавіше!

Через єдиний державний реєстр справді можна прослідкувати зв’язок ТОВ Телерадіокомпанії «Міст-ТБ» з оточенням екс-президента В.Януковича.

Згадана компанія «Гракеалімітед», засновниця ТОВ «ЗІК», зареєстрована за тією ж адресою на кіпрському офшорі, що і компанії-засновниці ТОВ «МЕДІА ГРУПА УКРАЇНА» донецького олігарха Рината Ахметова.

Свого часу, інший олігарх з оточення Януковича – Сергій Курченко через свій медіа холдинг «ВЕТЕК-Медіа» викупив частку медіахолдингу Ахметова. І щоб навіть не сумнівались – медіахолдинг «гаманця» Януковича також корінням в офшорній зоні віргінських-британських островів, що і «Інвестмент Файненшіал менеджмент».

«Такий непростий та заплутаний ланцюжок засновників ЗІКу, напевно не тільки у нас, викликав підозри. Бо в Україні як не корупційні схеми – то все через офшори. Схеми складні. Але коли намагаються приховати фінансові махінації та імена реальних власників компаній ще не такі офшорні схеми будують. Контролювати бізнес утікачів з оточення Януковича залишились «смотрящі», –  розповіли в ГО «Народний антикорупційний нагляд».

 

Факт №6

Скулімовський Руслан Леонідович, якого знають як одного з топ-менеджерів Клименка-Курченка.

24. 02. 2014 ТОВ «Віка-Україна» (ЄДРПОУ – 37063768, адреса реєстрації м. Київ), яке також зареєстроване за Скулімовським Русланом, перерахувало на користь ТОВ «Телерадіокомпанія МІСТ ТБ» (ЗІК) 0,6 млн. грн. в якості поворотної фінансової допомоги (зазвичай таку схему використовують, щоб ухилитись від сплати податків).

 

Можна, впевнено стверджувати, що вже тільки ці факти повинні привернути увагу державної фіскальної служби на наявність корупційних схем з відмивання коштів.

 

 

Джерело: ГО "Народний антикорупційний нагляд", Львівський портал