“Друга армія світу” намагається налагодити переправу через Дніпро у Херсонській області. І власне для цього вони вперше за десятки років задіяли радянські технології.

На такий “нюанс” вказали британські розвідники. Зведення опубліковано в Twitter Міністерства оборони Британії.

Зазначається, що окупанти продовжують зміцнювати переправи через річку Дніпро та завершили будівництво баржового понтону вздовж пошкодженого Антонівського мосту в Херсоні.

І хоча використання мостів із важкими баржами майже напевно було включено до радянського планування операцій у Європі, цілком імовірно, що російським військовим уперше за десятиліття довелося використати мости такого типу.

“Використання цивільних барж, ймовірно, дає Росії додаткові матеріальні й матеріально-технічні переваги, оскільки під час вторгнення вона втратила значну кількість військового мостового обладнання та інженерного персоналу”, – припустили у британській розвідці.

Там наголосили, що якщо баржовий міст буде пошкоджено, майже напевно Росія прагнутиме швидко відремонтувати або замінити зруйновані ділянки. Оскільки сили окупаційних військ та їхні пункти перетину Дніпра зазнають дедалі більшого тиску в Херсоні.

Зазначимо: окупаційна влада видала розпорядження про підготовку евакуації з Херсону для так званих “банківських установ”. Мовиться про фактичну втечу окупантів та їхніх посіпак з Херсона.

Все це відбувається на тлі контрнаступ ЗСУ по всій лінії фронту на Херсонщині – про це пише військовий експерт Дмитро Снєгирьов у колонці. З кількох напрямків: Дудчани – Берислав, Давидів Брід – Херсон. У разі подальшого успішного просування наших військових російське угруповання на правому березі Дніпра (до 15 тисяч особового складу) може опинитися в оперативному оточенні. Росіяни це чудово розуміють. Тому відступають.

До того ж у противника серйозні проблеми з логістикою – зазначає експерт. Не лише у зв’язку з вогневим контролем ЗСУ над ключовими мостами та переправами через Дніпро, а й унаслідок часткового пошкодження Кримського мосту.

Внаслідок цього значно збільшилося “плече” постачання боєкомплекту, паливно-мастильних матеріалів, живої сили. Все це на окупований південь материкової України стало прибувати з більшим запізненням, ніж раніше.

Зараз – продовжує Снєгирьов – під вогневим контролем ЗСУ знаходиться правий берег Дніпра. По Антонівському мосту в Херсоні й по переправі, збудованій біля нього окупантами, ввечері 20 жовтня було завдано вогневого ураження. За інформацією з місця подій, в цей час по переправі пересувалася техніка і жива сила російських окупантів.

Варто зауважити, що напередодні Антонівський міст і переправу оглянули кримський колаборант Сергій Аксьонов і заступник голови адміністрації президента Росії Сергій Кирієнко.

Після падіння Давидова Брода – ключового пункту російської оборони на Херсонщині — стало зрозуміло, що українські війська продовжать успішний характер просування – підкреслив експерт.

Окрім того, Снєгирьов повідомляє, що наразі окупанти поспіхом створюють другу лінію оборони в районі Херсона, за 5 км від нього. Також зводяться додаткові фортифікаційні споруди у межах самого міста.

За інформацією Генштабу ЗСУ, на тимчасово захоплену територію Херсонської області для поповнення втрат і посилення підрозділів прибуло до 2 тисяч російських мобілізованих.

Але заяви місцевих гауляйтерів, а також командувача російських окупаційних військ Суровікіна свідчать, що російська сторона розуміє мізерність шансів утриматися на правому березі Дніпра.

Станом на сьогодні нейтралізовано загрозу просування окупаційних військ у промислові райони Дніпропетровської області і у напрямку Миколаєва (з виходом на Одесу).

ЗСУ завдали чергових ударів по командно-штабних пунктах та складах окупаційних військ. В районі Борозенського ЗСУ знищили ворожий контрольно-спостережний пункт. Продовжує активно працювати на південному напрямку українська штурмова авіація. Вона була застосована 7 разів: била по ворожих позиціях ППО, скупченню техніки, складах боєприпасів. Ракетно-артилерійські підрозділи виконали майже 110 вогневих завдань.

Також продовжується успішне придушення російських систем ППО на Херсонщині. За останній тиждень знищено кілька стартових позицій окупантів, зокрема з використанням американських радіолокаційних ракет. Саме це дозволяє говорити про подальше успішне просування ЗСУ на півдні материкової України – підсумував Дмитро Снєгирьов.