Задля вигнання російських окупантів з України, нам потрібна злагодженість усіх ліній фронту, допомога людей на тимчасово захоплених територіях та вміле поводження із західним озброєнням. Ось ці три фактори почнуть працювати разом не раніше, ніж через три місяці. Тому країну вдасться звільнити в кращому випадку в середині жовтня.

Військовослужбовець ЗСУ Олександр Новіковський в ефірі “Радіо НВ” поділився своєю думкою щодо термінів, коли українські захисники видворять ворога.

“Я думаю, що найменше — три місяці, чому? Скажу очима військового. По-перше, потрібна злагодженість всіх ліній фронту, всіх батальйонів і наявних бригад. По-друге, потрібно, щоб ті люди, які там, зрозуміли, що від них залежить все, вони повинні зробити все для того, щоб викинути [ворога], це моральний дух. Він високий, але його треба ще підняти, щоб всі розуміли, що це наш шанс і наш переможний поклик до того, щоб викинути це неподобство”, — заявив Новіковський.

А треття причина – необхідність освоїти західне озброєння і почати ефективно використовувати його на фронті, як вважає військовослужбовець ЗСУ. 

Він також зазначив, що на навчання потрібен час, і це теж відтягує початок контрнаступу.

15 липня міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що закінчення війни до кінця 2022 року — це “абсолютно реалістичний план”. 

“Я можу це сказати, хоч я і юрист, але який вже трошечки з військовими спілкується. Навіть з військової точки зору, це абсолютно реалістичний план – звільнення щонайменше наших територій станом на 23 лютого 2022 року”, – заявив міністр.

Проте усі українці мають зрозуміти, що війна не завершена.

“І хто вступив в партію “тих, які завершили війну”, не праві абсолютно. Треба навчитися відновлювати свої економічні ресурси, платити податки, працювати у стані війни”, – додав міністр.

За його словами, закінчення війни до кінця цього року реальне, якщо партнери будуть продовжувати допомагати.

“Коли вони повірили, що перемога України – абсолютно реалістичний план, вони захотіли стати співучасниками цієї перемоги. Тому зараз важливо, щоб ми синхронізували наші плани на контрнаступ з їхньою допомогою не тільки зброєю, а й продовженням ще більш серйозних санкцій (проти Росії). Це серйозний загальносвітовий проект”, – розповів Резніков.

Проте Російська Федерація захопилась геноцидом та має намір продовжувати війну проти України до виконання поставлених цілей, і що дійсно дивує, що вони взагалі не переймаються з наслідки та злочини, які здійснюють. 

Одіозна представниця дипвідомства Марія Захарова наголосила, що всі прагнення США та їхніх союзників зміцнити боєздатність України нібито даремні.

Захарова, водночас, не уточнила, які саме цілі має на увазі, оскільки росіяни постійно їх змінюють… бо “Друга армія” світу так і не може досягти жодної поставленої мети.

Тим часом Президент України Володимир Зеленський також заявив, що хоче завершити розв’язану путінською росією війну до кінця 2022 року.

Саме такі терміни Зеленський назвав під час свого виступу на саміті лідерів G7, повідомляє Sky News, посилаючись на два джерела в дипломатичних європейських колах.

Як повідомив президент України у своєму Telegram-каналі, звертаючись до саміту лідерів G7 в Берліні в режимі відеоконференції, він подякував державам “Великої сімки” за оборонну і фінансову допомогу в боротьбі з російським вторгненням.

“Для нас важлива і послідовна позиція країн G7 щодо санкцій. Вони повинні і далі посилюватися, зокрема шляхом обмеження ціни на нафту, яку експортує агресор”, – додав він.