Угорщина заявила міністрам фінансів країн ЄС на зустрічі в Брюсселі, що не підтримає необхідних змін для підготовки пакета допомоги Україні в розмірі 18 мільярдів євро наступного року.

Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела.

Європейська комісія запропонує в середу надати Києву пільгові кредити на більш стабільній основі, але ця ініціатива потребуватиме використання додаткового простору, наявного в бюджеті ЄС.

Міністр фінансів Угорщини Міхай Варга заявив своїм колегам, що не підтримає такого варіанту, який потребує одностайної підтримки 27 урядів.

На початку тижня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що його країна не підтримає план довгострокової фінансової підтримки України.

Раніше президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підтвердила, що цього тижня запропонує суттєвий фінансовий пакет від ЄС обсягом до 1,5 мільярда євро щомісяця, загальним обсягом до 18 мільярдів євро.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн обговорила це з президентом Володимиром Зеленським, йдеться у заяві ЄК.

“Президентка фон дер Ляєн поінформувала президента Зеленського, що цього тижня запропонує суттєвий фінансовий пакет від ЄС обсягом до 1,5 мільярда євро щомісяця, загальним обсягом до 18 мільярдів євро, що зробить значний внесок у покриття фінансових потреб України на 2023 рік”, – йдеться у заяві.

Обидва лідери визнали важливість забезпечення передбачуваного та регулярного фінансування основних державних функцій. Підтримка у вигляді високопільгових довгострокових кредитів з покриттям відсоткових витрат також сприятиме підтримці реформ в Україні та її шляху до членства в ЄС.

Фінансовий пакет ЄС має бути доповнений аналогічною підтримкою з боку інших великих донорів. Фон дер Ляєн підтвердила поточну роботу ЄС з метою продовження надання негайної гуманітарної підтримки Україні, особливо в зимовий період.

Лідери також обговорили важливість забезпечення доступу українського сільськогосподарського експорту до світових ринків.

На додаток до повної підтримки зусиль ООН щодо досягнення угоди з Росією щодо Чорноморської зернової ініціативи, лідери також обговорили плани щодо розширення пропускної спроможності “смуг солідарності” між Україною та ЄС, які досі використовувались для транспортування переважної більшості українського сільськогосподарського та несільськогосподарського експорту з початку російської війни.

Насамкінець лідери обговорили посилення санкцій, а також негативну роль, яку відіграє підтримка Іраном російської агресії, та шляхи реагування на неї.

Також раніше ЗМІ повідомляли, що Україна, швидше за все, не отримає у 2022 році останні 3 млрд євро з пакета макрофінансової допомоги від ЄС обсягом 9 млрд євро.

“Після того як дипломати країн-членів ЄС 3 листопада обговорили майбутнє фінансування України, вже зрозуміло, що фінальні 3 млрд євро з пакета на 9 мільярдів, який обіцяли Україні у 2022 році, не будуть виплачені у цьому році”, – повідомив Джозвяк.

Наприкінці жовтня міністр фінансів Сергій Марченко казав про те, що Україна очікує транш на 2,5 млрд євро у листопаді та ще пів мільярда – у грудні, після чого сума отриманих коштів з 9-мільярдного пакета досягне 6 млрд.

Він зазначав тоді, що з приводу решти 3 млрд у Євросоюзі ще тривають дебати щодо формату надання і Україна намагається переконати партнерів, що ці кошти потрібні.