Українська армія йде в прорив Харківщиною колосальними темпами й деокуповує території. Такі дії з боку ЗСУ стали справжньою несподіванкою для росіян. Таку думку українському телеканалу озвучив керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко. Раніше він пояснив успіхи ЗСУ тим, що росіяни переоцінили свої сили й недооцінили наші.
Мусієнко розповів, що прорив ЗСУ на Харківщині став справжньою несподіванкою для росіян. Вони не розраховували й не чекали, що це станеться.
За зведеннями Генштабу й зверненнями Президента зрозуміло, що насправді темпи ЗСУ колосальні. І це також несподіванка для ворога,– зазначив військовий експерт.
Він додав, що окупанти планували наступати далі, але тепер вони ослаблені й деморалізовані.
Керівник Центру військово-правових досліджень зауважив, що відступ ЗСУ від Сєвєродонецька й Лисичанська був стратегічним. Українці планували заманити ворога в точкові бої, аби він там зазнавав втрат.
“Російське угруповання з Сєвєродонецька й Лисичанська не змогло оговтатись. Вони не змогли захопити Сіверськ і розвинути далі наступ. Це теж елементи стратегії”, – наголосив Мусієнко.
На його думку, це угруповання нині також перебуває в зоні ризику потрапити під досить потужні удари ЗСУ.
У ЗСУ розпочався новий цікавий етап – українські бійці почали наступати у Херсонському та Харківському напрямках, рашисти тікають, залишаючи військову техніку, а правобережну Херсонщину є всі шанси звільнити до кінця року.
Про це в коментарі “Апострофу” розповів експерт Defense Express Іван Киричевський.
“ЗСУ розширили свою вогневу присутність, є нові успіхи у придушенні ППО ворога – вперше з початку війни знищено дві пускові установки С-400, наша штурмова авіація змогла перейти безпосередньо до роботи по переправам ворога, чого раніше не було. Навіть, якщо брати час до зимових холодів, кінця листопада -зараз виглядає, що ЗСУ здатні звільнити Херсонський плацдарм, територію умовно 150 на 40 км”, – заявив він.
За словами експерта, єдиною можливість росіян врятуватися залишається повторення “чуда під Дюнкерком”, тобто коли їхні залишки транспортних вертольотів зможуть вивезти хоча б особовий склад.
“Після останньої інформації про “негаразди” з баржами і понтонами стало відомо, що їм довелось застосовувати саме вертолітний формат переправи, використовуючи Мі-8 та Мі-17 для перекидання військ на інший берег Дніпра. Але на Мі-8 влазить лише 3 тони вантажу, а росіянам треба не лише снаряди, а й набої до стрілецької зброї, бо вони втікають та кидають боєприпаси”, – наголошує аналітик.
Варто зазначити, що армійська вертолітна авіація росіян – транспорт з вкрай малою пропускною здатністю і вийдуть на правий берег Дніпра, очевидно, не всі. Коли операція ЗСУ увінчається успіхом, українські бійці, окрім всього, матимуть суттєве поповнення обмінного фонду, порядку декількох тисяч, тому говорити про те, що росіяни зможуть організовано відступити – не доводиться.
У той же час, на Харківщині у росіян відбувається каскадний обвал фронту і про підтягування якихось резервів говорити не доводиться.
“Вчора наші військові фотографували не лише старі гармати МТ-12 у десантників, помітили навіть старі зенітки, які у буквальному сенсі пам’ятають Сталіна, бо вироблялись наприкінці 40х років, та й БТР-152 росіяни теж там використовують”, – розповів Киричевський.
Він наголосив, що зараз російська армія у паніці, оскілька дезінформаційна гра військово-політичного керівництва спрацювала на “відмінно” і все більш-менш боєздатне угрупування з Ізюмського напрямку перекинули на південь.
Важливо, що згідно консервативної оцінки Інституту вивчення війни, ЗСУ витримують темп наступу мінімум 10 км на добу, це дуже пристойний результат, бо росіяни роблять те саме місяць. У перспективі українська армія зможе витримати темп мінімум 30 км на добу – останній раз такий результат показував німецький Вермахт у свої кращі часи.
Експерт також розповів, що саме наразі потрібно ЗСУ.
“Головний резерв, який нам потрібен у війні – не “Абрамси” чи “Бредлі”, а тисячі наших військових, які навчаються на полігонах Заходу, ця наука недаремна. ЗСУ витримують наступальні дії на ширині в 500 км – це свідчить про те, що наші люди навчені воювати за західними стандартами”, – підкреслив він.
Також, він висловився щодо можливого наступу білорусів – вони досить серйозно “поділились” запасами своїх боєприпасів та бронетехніки з росіянами, що наступали на Сході, у них нема ресурсів для наступу, а перекидання техніки з Росії поки не передбачається.