Бійці ЗСУ зараз потужно наступають на півдні країни, повертаючи території, але українцям не варто очікувати блискавичних успіхів у війні проти російських окупантів.

Про це в ефірі Апостроф TV заявив відомий військовий експерт Петро Черник.

За словами фахівця, у перспективі після того, як ЗСУ відвоюють захоплені РФ райони країни, Кремль все одно не полишить свої спроби захопити Україну.

На його думку, українське питання для путінського і всіх наступних режимів буде завжди залишатися актуальним ‒ якщо Росія залишиться в нинішньому вигляді і складі. Черник вважає, що українці зможуть хоч трохи розслабитися, тільки якщо в дійсність втілиться хоч один з чотирьох сценаріїв.

“На мій погляд, ми по-справжньому видихнемо за чотирьох обставин. Перша – РФ розчленовується на 15-20 держав. Друга – у них забирають ядерну зброю. Третя – те, що утворюється на місці нинішньої РФ, якась умовна “російська республіка”, буде відсічена від дармових ресурсів — нафти і газу — в Сибіру. Четверте – Україна вступає в НАТО”, – сказав Черник.

Нагадаємо, що Кулеба розповів, коли закінчиться війна.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що остаточна перемога відбудеться тоді, коли лідер Росії приїде до України, стане на коліно і попросить вибачення в українського народу.

Про це він повідомив в інтерв’ю «Радіо Свобода».

Війна закінчиться тоді, коли Україна повністю відновить територіальну цілісність – військовим або дипломатичним шляхом, сказав Кулеба.

«Потім настане друга фаза війни – це буде притягнення винних у воєнних злочинах, у геноциді, у злочинах проти людяності, злочині агресії до відповідальності і виплата компенсацій. А потім настане третя фаза – покаяння російського народу, російської еліти», – вважає міністр.