Зимова погода внесе свої корективи у бойові дії в Україні. Проте українська армія буде в набагато кращому становищі в умовах бойових дій в зимовий час, ніж російські окупанти.

Погодні умови будуть важкими і виснажуватимуть навіть тих солдатів, які мають хороше екіпірування. Адже важко буде воювати за наявності мокрого ґрунту і болота під ногами. Про це розповів екскомандувач сухопутних сил США у Європі, генерал-лейтенант Бен Ходжес в ефірі телемарафону.

“Мені здається, що українські солдати будуть в набагато кращому становищі, за їхніми плечима ціла країна, а росіяни тут окупанти”, – каже Ходжес.

Також генерал додав, що українські воїни будуть краще екіпіровані, адже з-за кордону їм пообіцяли передати зимову військову форму і намети.

Зараз прорив Збройних сил України можливий в Запорізькій області.

Ми не розкриваємо жодних планів, просто тому, що їх не знаємо, сказав військовий експерт Юрій Федоров в ефірі “Фейгин Live”.

Співрозмовник додав, що прогноз щодо прориву ЗСУ можна зробити, спираючись на логіку і розуміння того, що відбувається.

“Саме в Запоріжжі (в Запорізькій області – Ред.) можливі, як я думаю, якісь проривні дії Збройних сил України… ніхто нам, значить, з Києва з Генштабу Збройних сил не подзвонив і не повідомив, що ось, ми плануємо… ми просто можемо спиратися на якусь логіку, на розуміння того, що відбувається…”, – сказав він.

Щодо Херсонщини, Українські військові поки не планують форсувати річку Дніпро, щоб вигнати російських окупантів з лівобережної Херсонщини.

ЗСУ закріплюватимуть свої позиції на правому березі та формуватимуть умови для реалізації контрбатарейної боротьби. Про це в інтерв’ю Главреду розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Російські окупанти не зможуть наступати на цьому напрямку і займатимуть оборонну позицію. Крім того, армія РФ здійснюватиме терор.

“Росіяни все одно будуть обстрілювати Херсон і передмістя, а також населені пункти вздовж правого берега ствольною і реактивною артилерією. Тобто сіяти терор – те, що вони і роблять по лінії зіткнення в Миколаєві, Запоріжжі, Харкові, Слов’янську, Краматорську та інших містах, обстрілюючи цивільні об’єкти і критичну інфраструктуру”, – сказав Олександр Коваленко.

Він додав, що проблема може виникнути з російським зенітно-ракетним комплексом С-300.

“Якщо ствольну і реактивну артилерію ми можемо знищувати завдяки тому, що наша артилерія більш далекобійна і високоточна, то ракети ЗРК С-300 дуже важко перехоплювати. Тому морально і психологічно ми повинні бути готові до того, що росіяни почнуть терор. На жаль”, – додав експерт.

Сили спеціальних операцій та Служба безпеки України зараз проводять роботи з розмінування Херсона та підступів до міста, тому зараз воно закрите на в’їзд та виїзд. Людей закликають не виходити сьогодні до центру Херсона, там чекає багато роботи з розмінування. Про це заявив народний депутат України VIII скликання, радник голови Херсонської військової адміністрації Сергій Хлань в ефірі одного з телеканалів.

Гарантування безпеки наразі стоїть на першому місці.

Він також додав, що окупанти перед відходом залишили місто без світла, зв’язку та води, довівши до гуманітарної кризи. Радник голови ХОВА також зазначив, що повертатися до Херсона поки що зарано і якщо є можливість — краще евакуюватися.

“Тим людям, які виїхали і є тимчасово переміщеними особами, бажано не повертатися найближчим часом до Херсона. Тому що, по-перше, ситуація з безпекою ще не вирішена до кінця. По-друге, можливі справді обстріли. А по-третє, гуманітарну ситуацію не можна буде вирішити за короткий проміжок часу”, — підкреслив Хлань.