Війська Росії, незважаючи на так зване перемир’я на Різдво, яке оголосив російський директор Володимир Путін, продовжили обстріли.

Заява диктатора – лише пропагандистський прийом, який не спрацював. Окупанти й надалі штурмуватимуть позиції ЗСУ силами ув’язнених.

Про це заявила речник Міністерства оборони США Лора Купер.

Як повідомляє прес-служба Пентагону, вона розповіла про те, що в американському військовому відомстві дійшли висновку, згідно з яким окупанти РФ порушили, мовляв, «перемир’я», яке оголосив Путін, і продовжили обстріл позицій сил оборони України.

Купер наголосила, що російські загарбники не зупиняли бойових дій, хоча Путін взяв на себе одностороннє припинення вогню.

За її словами, заява директора РФ про «перемир’я» – це пропагандистський прийом, і Москва не спромоглася досягти мети його застосування.

Лора Купер наголосила, що у Пентагоні переконані у подальших безглуздих штурмах окупантами позицій ЗСУ силами завербованих ув’язнених.

У 2023 році українці мають кілька потужних приводів для оптимізму, хоча війна з Росією поки ще далека від завершення. Про це заявив експерт аналітичного центру у Вашингтоні Atlantic Council Брайан Меффорд.

На його думку, за минулі десять місяців російського вторгнення вже стали очевидні тенденції, які вказують на перемогу України в перспективі. При цьому Меффорд назвав вісім ключових факторів, які мають вирішальний вплив на бойові дії в новому році.

1. Військова підготовка України. Перші місяці повномасштабного вторгнення показали, що українська армія пройшла великий шлях після поразок 2014 року, і за рівнем своєї підготовки сьогодні вона досягла або навіть перевершила стандарти НАТО.

Перевага росіян в чисельності живої сили і техніки не дала їм переваги в бою проти більш кваліфікованих і мотивованих українських солдатів, вважає експерт.
2. Стійкість українців. Народ України показав рішучість до боротьби, попри обстріли, окупацію, відключення електроенергії та військові злочини росіян.

“Весь світ був приголомшений і вражений видатною силою і мужністю, продемонстрованими українським народом у 2022 році. Тим часом Росія була захоплена зненацька”, – говорить Меффорд.

3. Англо-американські союзники. Експерт зазначає, що Україні пощастило отримати допомогу США і Великобританії, чия зброя, розвіддані та інші види підтримки дали змогу знищити значну частину російської армії.

4. Солідарність поляків. Попри складний історичний досвід відносин двох народів, зараз зв’язки між українцями і поляками міцніші, ніж будь-коли. Йдеться не тільки про прийом біженців в Польщі, але також про військову допомогу, навчання солдатів і дипломатичну підтримку.
5. Турецька підтримка. Меффорд зазначив, що позиція Туреччини в цій війні залишає місце для дискусій.

“Але ніхто не може заперечувати, що турецька допомога за останній рік стала величезним подарунком для України”, – заявив експерт, згадавши турецькі БПЛА, закриття Босфору для російського флоту і дипломатичну допомогу в зерновій угоді.

6. Об’єднана Європа. Спроба Кремля розділити європейців за допомогою енергетичної “зброї” провалилася, ЄС став лише міцнішим на тлі російського вторгнення в Україну. Раніше нейтральні країни – Швеція і Фінляндія – вирішили приєднатися до НАТО, який також став сильнішим.

7. Імперська зарозумілість Росії. Вторгнення в Україну зруйнувало міф про військову міць Росії, оголивши непривабливу реальність. До того ж Кремль опинився в максимальній міжнародній ізоляції з часів більшовицького перевороту 1917 року.
8. Лідерство президента Зеленського. Меффорд вважає, що поведінка українського президента в умовах російського вторгнення стала “найбільшою несподіванкою для світу”.

“Якби Зеленський вирішив переїхати до Львова або взагалі покинути Україну і створити уряд у вигнанні, це різко збільшило б шанси падіння Києва. Його рішення залишитися в столиці країни стало одним з поворотних моментів всієї війни”, – упевнений експерт.