Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест щодо негуманного поводження з громадянином України Михеїлом Саакашвілі та вимагає передати його Києву.

Про це йдеться у поширеній в четвер заяві Міністерства закордонних справ України.

“У найгірших традиціях НКВС СРСР грузинська влада застосовує до Михеїла Саакашвілі психологічне та фізичне насильство, відмовляє йому в терміново необхідній медичній допомозі, свідомо створюючи безпосередню загрозу його життю. Грубе порушення прав людини щодо українського громадянина йде в розріз із задекларованим курсом Тбілісі на здобуття членства в ЄС, свідчить про згортання демократії в Грузії”, – заявило міністерство.

МЗС закликало грузинську владу негайно припинити знущатися із Саакашвілі та передати його Україні.

“Не грайтеся з життям людини заради політичної помсти”, – зазначили у відомстві.

МЗС закликало іноземні уряди та міжнародні організації стати публічно на захист українського громадянина, колишнього президента Грузії, життя якого опинилося під загрозою через політичні репресії з боку грузинської влади.

1 лютого президент Володимир Зеленський на пресконференції з австрійським колегою показав фотографії Саакашвілі й звинуватив грузинську владу в тому, що вона його публічно катує і вбиває.

Ув’язнений Саакашвілі на судовому засіданні, де розглядали клопотання адвокатів про його звільнення за станом здоров’я, показав, як схуд під час ув’язнення.

Він також заявив, що в ув’язненні зазнавав тортур і що його отруїли.