Генерал армії України, голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 р.р) Микола Маломуж вважає, що поки російське військове керівництво проведе мобілізацію, навчання, злагодження запасників, ЗСУ вже матимемо пріоритет не тільки на Сході, а й на Півдні нашої держави

Про це він сказав в ефірі одного з телеканалів

“Росія проводить тотальну мобілізацію активними репресивними діями. По всій території РФ є вказівка терміново зібрати військових та запасників. Головне – це якість підготовки та терміни.

Перші 300 тис. можуть підготувати за пів року і це великий термін. Ми зараз ефективно діємо у ряді стратегічних напрямків. Я передбачаю, що за цей період, поки вони проведуть мобілізацію, проведуть навчання, злагодження запасників, ми вже матимемо пріоритет не тільки на Сході, а й на Півдні нашої держави”, – зауважив Маломуж.

За його словами, якщо почнеться активна наступальна фаза з боку України, стратегічні наступальні операції ЗСУ зможуть звільнити територію в цілому, але для цього потрібна стратегія.

“Потрібна концентрація підготовлених українських військовиків по всіх регіонах, і в першу чергу – це Схід й Південь. Ці напрямки можуть дати перспективу – знецінити мобілізацію. Завдання номер один для керівництва держави – це стратегічними ударами не тільки зламати оборону противника, а знецінити підтягнуті резерви РФ та створити передумови паніки. Паніку треба потужно підтримати не тільки на Сході, а й на Півдні – тоді рушиться фронт, а коли рушиться фронт – це передумови звільнення територій”, – пояснив Маломуж.

Варто зазначити, що ексголова Донецької ВЦА Павло Жебрівський вважає, що в Росії можуть мобілізувати набагато більше людей, ніж прописано в указі Путіна

“Я вже два дні слухаю, як все погано в Росії з мобілізацією. Насправді на сьогодні, Росія потенційно може мобілізувати понад 25 млн людей. Реальний мобілізаційний ресурс в Росії становить понад 19 млн людей. Оперативний резерв становить 2 млн.Тому мене досить сильно здивувала реакція наших очільників влади на ці всі речі. Складається таке враження, що Путін оголосив мобілізацію і буде воювати не проти України. Тому гумор, сміх і іронія тут недоречні”, – пояснив Жебрівський.

Ексголова Донецької ВЦА вважає, що Росія максимально буде використовувати мобілізаційні можливості.

“Скоріше за все, російські строковики, які цієї осені будуть демобілізовані, відразу підпадають під мобілізацію. А це понад 100 тис. людей. Також на тимчасово окупованих територіях України московити теж планують проводити мобілізацію”, – додав він.

Додамо, що якщо новобранців відправлять на війну передчасно, це найімовірніше обернеться новими втратами для російських військ – про це писало видання THE ECONOMIST. Мобілізованих можуть включити до наявних підрозділів — замінити ними загиблих. Так російським військам простіше утримуватиме захоплені позиції, але не вестиме наступ.

Зазначається, що для масштабних атак їм не вистачає зброї, частково через те, що багато російських солдатів залишали свої танки та інші озброєння, коли тікали від контрнаступу ЗСУ.

Пройдуть місяці, поки путінська “часткова мобілізація” матиме відчутний ефект, що відкриває для України вікно можливостей.

Також наголошується, що чим більше Україна поверне територій до приходу російського підкріплення, тим сильнішими будуть позиції ЗСУ.

Путін намагається демонструвати свою силу, але його влада слабшає, і росіяни це починають розуміти. Україні варто скористатися наданою можливістю на полі бою. Мир настане тоді, коли російські громадяни зрозуміють, що містер Путін просто не в змозі перемогти – підсумували у виданні.