Поточна оперативна обстановка на півдні Україні: підсумок за 12.11.2022
Обстановка у Таврійській операційній зоні залишається напруженою, але підконтрольною Силам оборони.
🔺Підрозділи Сил оборони продовжують проводити стабілізаційні заходи та закріплюються на зайнятих позиціях.
▶️ Звільнені від окупантів міста та села Херсонщини й Миколаївщини повертаються до життя за української юрисдикції.
До Херсонщини і самого обласного центру повернулась легітимна влада!
🔺 Противник продовжує фортифікаційне обладнання оборонних рубежів на лівому березі Дніпра. Продовжує поглиблення евакуації населення з населених пунктів по лівому берегу та одночасно завдає вогневих ударів реактивними системами залпового вогню та артилерією різних калібрів по позиціях Сил оборони та по звільнених населених пунктах Херсонської та Миколаївської областей.
▶️ Ворог продовжує вести активну оборону по усій лінії зіткнення, що розмежована Дніпром.
🔺 Протягом бойового дня, противник завдавав артилерійських ударів по позиціях наших підрозділів та територіальних громадах у Бериславському районі. Без постраждалих та втрат.
▶️ У відповідь, з метою придушення вогню ворожої артилерії наша авіація двічі відпрацювала по районах розгортання сил противника.
🔺 Ракетні та артилерійські підрозділи Сил оборони протягом дня здійснювали вогневий вплив по позиціях ворога та районах зосередження живої сили, техніки та озброєння на лівому березі Дніпра. За уточненими данними, підтверджено зменшення ворожого війська на 40 рашистів та 3 військових автівки. Решта втрат противника, дорозвідуються.
▶️ Склад ворожого флоту протягом дня суттєвих змін не зазнав. 1️⃣8️⃣ кораблів та катерів, у тому числі 1️⃣ ракетоносій в готовності до залпу вісьмома «Калібрами».
🔺 Ворог плекає плани про застосовування високоточних ракетних систем, ударних дронів та інших засобів вогневого ураження по об’єктах критичної інфраструктури тилових регіонів та по прилеглих до лінії фронту територіальних громадах.
▶️Незважаючи на відносне затишшя, пам’ятайте, що ворог у будь-який момент може застосувати як повітряний ракетний компонент, так і наземні ракетні системи великої та середньої дальності. Залишається небезпека нанесення масованих ударів дронами-камікадзе, перш за все по об’єктах критичної інфраструктури.
🔺 Не наражайте себе на небезпеку та будьте завжди напоготові адекватно відреагувати на сигнали повітряної тривоги.
▶️Залишайтесь свідомими та пильними, із зрозумінням ставтесь до обмежень в рамках правового режиму воєнного стану, дотримуйтесь встановленого порядку і довіряйте Силам оборони.
✊ Дотримуйтесь алгоритмів і правил дій за сигналами повітряної тривоги чи ракетної небезпеки, не забувайте про правила двох стін та необхідності перебувати в укриттях під час небезпеки з повітря.