Військовий експерт Олег Жданов заявив про складну ситуацію на Херсонському напрямку. За його словами, РФ готує місто до вуличних боїв.

Так, коментуючи слова головного розвідника країни Кирила Буданова, що ЗСУ можуть звільнити Херсон вже в листопаді, Жданов зауважив, що наразі там ситуація дуже складна, проте є ймовірність, що російська оборона може посипатися.

“На сьогоднішній день, як я бачу, ситуація складна. Складна у тому сенсі, що РФ проводить ротацію, вона не просто виводить частини з правого берега. Вони проводять ротацію. Щось виводять, що їм непотрібне, а щось заводять, заводять батальйонно-тактичні групи (БТГ), намагаються перетягнути техніку, облаштовують рубежі оборони. Місто Херсон готують до вуличних боїв, примусово вивозять цивільне населення, зачищають територію, щоб потім спокійно вести бойові дії, розселяються у домівки наших громадян, знаючи, що ми по житлу цивільних не ведемо обстрілів. Вони готуються до бою, тому, що цей плацдарм для них дуже важливий”, – зазначив військовий експерт в ефірі Youtube-каналу ТСН.ua.

Жданов наголосив, що за різними оцінками, російське угруповування на Херсонському напрямку вже налічує до 40 тисяч.

Водночас він додав, що забезпечувати таке велике угруповання РФ важко, оскільки ЗСУ здатні порушувати систему логістики окупантів, що може призвести в результаті до відступу російських військ.

“Нам вдається сьогодні порушувати системи логістики РФ. Забезпечення для них мало. За рахунок цієї різниці ми знижуємо боєздатність цього угрупування. Може статися така ситуація, що оборона посиплеться, палива не буде, снарядів не буде, продовольства не буде. У якийсь момент війська можуть почати відступати, незважаючи на накази командирів”, – вважає Жданов.

Російські окупаційні війська намагаються активно будувати лінію оборони на лівому березі Дніпра в Херсонській області, не розуміючи, що незабаром може на них чекати насправді.

Після евакуації російського угруповання на лівий берег Дніпра ЗСУ розпочнуть методичний відстріл окупантів далекобійною артилерією.

Військовий експерт Олександр Коваленко у своєму телеграм-каналі зазначає, що після звільнення правого берега Херсонської області ЗСУ з далекобійної артилерії почнуть відстрілювати позиції росіян на лівому березі як у тирі, унеможливлюючи стабільне перебування окупантів на лівобережжі.

“Справа в тому, що, як у липні я казав, що знаходження окупантів на правому березі для них порівняно із суїцидальним становищем, аналогічно я кажу, що на лівому березі вони будуть у патовому положенні. Адже лівобережка, після звільнення правобережжя буде для української артилерії як тир. Найширші відкриті простори з розкиданими або компактно розміщеними об’єктами окупантів”, – пише він.

Коваленко зазначив, що окупанти готуються до того, що ЗСУ після звільнення правобережжя почнуть форсувати Дніпро, але, за його словами, цього не буде.

“ЗСУ просто почнуть методичний відстріл більш високоточною і далекобійною артилерією. Зрозуміло, росіяни можуть прибрати свої позиції на лівому березі, на безпечнішу відстань, але… Але якщо вони це зроблять, ЗСУ і справді можуть форсувати Дніпро і блискавично розширити плацдарм. Пат? Так, пат. Причому пат терпів”, – зазначив він.

Коваленко наголосив, що росіянам у найближчій перспективі на лівому березі Херсонщини нічого іншого не залишиться, окрім як сидіти та терпіти.

Зазначене угруповання росіян рано чи пізно буде змушене евакуюватися на територію окупованого Криму, відступаючи на південь. Становище для них безвихідне.