Більшість успішних ударів української авіації припадає на Південнобузький напрямок, а тому російські окупанти не можуть перейти у наступ на цій ділянці фронту. 

Військовий експерт Олег Жданов у своєму відеоблозі пояснив, що ЗСУ знищують всі резерви, техніку та зброю, які окупанти намагаються підтягнути.

“Російські війська сидять в обороні, і ті резерви, які вони намагаються підтягнути, ті матеріальні засоби, які вони намагаються привезти до лінії фронту, ми планомірно знищуємо нашою авіацією”, – зазначив Жданов.

Він нагадав, чим все закінчилось, коли у березні загарбники наступали на столицю “навмання”, не маючи необхідного постачання палива та боєприпасів.

“Усе, що вони підтягують у свої тили, ми досить добре проріджуємо, в цьому наша перевага. Із 3-5 снарядів, які вони привозять, на передові позиції потрапляє 1-2. Їхня артилерія на сьогодні мовчить. Коли починає літати авіація — її одразу збивають. Настане той момент, коли їм нічим буде воювати, і почнеться відступ. Тоді ми підемо вперед”, – підсумував експерт.

Слід зауважити, що ситуація на Півдні залишається вкрай складною. Якщо Росія дійсно готує пастку для Збройних сил України під окупованим Херсоном, то вона, скоріше, стане пасткою для свіжомобілізованих росіян, так званих “чмобиків”. Впевненість у цьому висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Зараз багато хто гадає, що готують російські окупанти на Правобережжі Херсонської області українським військовим. Чи дійсно вони готують шляхи відходу, напередодні контрнаступу ЗСУ, який може початися відразу ж, як погода благоволить, або ж вони заманюють українські війська в пастку”, – зазначив експерт.

За його словами, росіяни не будуть йти без бою, але цей бій буде, скоріше, імітацією відчайдушного опору, ніж таким. Один з підтверджуючих це факторів – вивезення артилерії РФ. Що ж стосується версії, що російська армія готує пастку для ЗСУ, то Коваленко зазначив наступне:

“Логічне запитання у відповідь – в яку? Припустимо, через дня 2-3, можливо, тиждень, хто знає, ЗСУ зайдуть у Киселівку, що далі? Їх зможуть оточити? Ні. Тому як цей вхід буде здійснюватися грамотно, з охопленням буфера безпеки. Аналогічно і Чкалово-його звільнення без звільнення прилеглих сіл не раціонально і малоймовірно… Тобто, ЗСУ в Херсонській області, просуваючись, рухають лінію фронту. Причому так, що здійснити прорив у росіян просто немає можливості”.

Також експерт додав, що міський бій – це не те, що російські військові вміють: “Маріуполь, Попасна, Сєвєродонецьк це показали”.

“Так власне, виникає питання … Росія і справді готує ЗСУ пастку? Якщо навіть і готує, то, скоріше, для своїх же “чмобиків”, – резюмував Коваленко.

Раніше експерт зазначав, що російські окупанти зараз з головою поринули в облаштування плацдарму в районі Олешок і не тільки. Фактично, весь лівий берег Херсонщини вони облаштовують лініями оборони.

“Справа в тому, що як в липні я говорив, що знаходження окупантів на правому березі для них можна порівняти з суїцидальним становищем, аналогічно я кажу, що на лівому березі вони будуть в патовому становищі терпил. Адже лівобережка після звільнення правобережжя буде для української артилерії як тир. Найширші відкриті простори з розкиданими, або компактно розміщеними об’єктами окупантів. Зрозуміло, окупанти готуються до того, що ЗСУ після звільнення Правобережжя почнуть форсувати Дніпро, але цього не буде. ЗСУ просто почнуть методичний відстріл окупантів більш високоточною і далекобійною артилерією. Зрозуміло, росіяни можуть прибрати свої позиції на Лівому березі на більш безпечну відстань, але… але якщо вони це зроблять, ЗСУ і справді можуть форсувати Дніпро і блискавично розширити плацдарм на Лівобережжі.

Пат? Так, пат. Причому пат терпил.

Росіянам у найближчій перспективі на лівому березі Херсонщини нічого іншого не залишиться, окрім як сидіти і терпіти. І становище це для них безвихідне. Принаймні, до тих пір, поки не почнеться їх евакуація на ОТ Криму” – підкреслив експерт