У Північній операційній зоні поблизу кордону з Білоруссю командувач Об’єднаних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв перевірив готовність підрозділів спеціального призначення до виконання завдань.

Про це повідомляє пресслужба Генштабу ЗСУ.

“Сьогодні на кордоні з білоруссю дуже важливо зберігати пильність, і тому, постійне відпрацювання відповідних заходів спрямовано на забезпечення належного рівня захисту як цивільних, так і військових об’єктів від можливих терористичних загроз. Військовослужбовці тренуються в умовах, максимально наближених до реальних”, – наголосив Наєв.

Військові ЗСУ провели контрдиверсійні заходи, а саме – відпрацювання механізмів виявлення та знешкодження умовних диверсійно-розвідувальних груп, що пересуваються автотранспортом, а також знищення незаконних збройних формувань.

Так, за сценарієм навчань, до підрозділу надійшов сигнал про рух двох диверсійно-розвідувальних груп. Одна – у складі військової колони, інша – замаскована під мирних людей на цивільних автомобілях, що було відволікаючим маневром.

Взвод спеціального призначення у кількості двох груп прибув у вказаний район, заблокувавши при цьому напрямки руху ворожих диверсійно-розвідувальних груп. Підготувавши засідки, військові знешкодили техніку противника та захопили у полон диверсантів.

Наступним етапом навчань став епізод зі знищення ворожого повітряного десанту.

Зазначається, що ці навчання проводяться систематично та спрямовані на те, щоб особовий склад знав як правильно діяти під час тих чи інших загроз. Для кожного навчання створюється окрема обстановка, у ході якої військовослужбовці відпрацьовують питання на різних напрямках та різних об’єктах.

Президент Росії Володимир Путін тримає напруження біля кордону України з Білоруссю, щоб відтягувати з фронту резерви ЗСУ. Проте ознак підготовки повторного наступу РФ з території Білорусі наразі немає.

Про це розповів експерт Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич одному з українських телеканалів.

Експерт пояснив, які ознаки будуть свідчити про підготовку до наступу військ Росії з Білорусі. За його словами, має бути отримана “політична згода Лукашенка, пропрацювання логістики, початок перекидання”.

“Коли прийдуть перші відносно великі ешелони, можна відраховувати 3-4 тижні мінімум, щоб велика група військ зібралася. 20-25 тисяч угруповання, яке йшло на Київ, сьогодні вже нічого не вирішать”, – зазначив він.

За словами Тишкевича, у РФ є обмеження із перекидання військ:

“Росія збирала так званий третій армійський корпус, біля 60 тисяч сумарно, стягували до різних ділянок кордону 1,5 місяці. Тут обмеження, зокрема в російської залізниці. Одна справа – перекинути 20-25 тисяч, друга – перекинути більше”.

Експерт також зазначив, що в Білорусі “будуть більш потужні навчання, щоб Україна тримала свої резерви”.

“Позавчора почали призивати резервістів до однієї з військових частин у Мачулищах. Але це ще не фінал. Будуть розгортати ще 2-3 частини, одну мотострілецьку бригаду, щоб Україна тримала свої резерви біля кордону”, – сказав він.

Як пояснив Тишкевич, станом на сьогодні для РФ дуже важливо створити “кокон небезпеки” навколо Білорусі, щоб Україна саме тут тримала додаткові резерви:

“Війська стоять під Луцьком, а не під Лиманом. Це не є активна війна, але ця маніпуляція не дозволяє Україні діяти більш активно. Зважаючи, як Україна накопичувала засоби для контрнаступу, місяць стояння будь-якої бригади біля кордону з Білоруссю – це мінус одне визволене місто України”.