У четвер, 10 грудня, набув чинності закон про підтримку громадян і бізнесу в період дії карантинних обмежень.

У Мінсоцполітики повідомили, що Кабмін затвердив порядок надання допомоги особам, які можуть втратити доходи в період карантину. І роз’яснили, як отримати виплату.

Роз’яснення міністерство опублікувало у вигляді пам’ятки.

Згідно з пам’яткою, одноразову матеріальну допомогу можуть отримати:

  • наймані працівники, які працюють на підприємстві і їх робота обмежена в карантин;
  • ФОП, робота яких обмежується в карантин.

Щоб застрахованим особам (тобто тим, за кого або які платили ЄСВ в третьому кварталі цього року і середньомісячний заробіток яких не перевищував 30 тисяч грн) отримати допомогу, потрібно:

  • мати відкритий банківський рахунок в банку за стандартом IBAN;
  • підключитися до порталу “Дія”;
  • подати через портал “Дія” заяву до 21 грудня 2020 року включно.

Головним критерієм при заповненні заяви є вказівка ​​вірного КВЕД підприємства, який вказаний першим у відомостях з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, ФОП і громадських формувань.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Президент України Володимир Зеленський підписав закони, які він ініціював для підтримки громадян і бізнесу в період дії карантинних заходів щодо запобігання поширенню в Україні COVID-19. Законодавчі ініціативи були прийняті Верховною Радою 4 грудня 2020 року.

Так, Закон «Про соціальну підтримку застрахованих осіб і суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, введених з метою запобігання поширенню на території України на гострі респіраторні хвороби COVID-19, викликаних коронавірусом SARS-CoV-2» № 1071-ІХ передбачає надання одноразової матеріальної допомоги в розмірі 8 тис. грн найманим працівникам, які втратили частину заробітної плати внаслідок запровадження карантину, і фізичним особам – підприємцям (ФОП), які втратили частину доходу внаслідок карантину.

ФОП не зможуть отримати допомогу, якщо вони зареєстровані менш ніж за три місяці до вступу в силу цього закону, якщо в 2020 році сплатили ЄСВ за себе менш ніж за три місяці, а також якщо їх вид діяльності не підпадає під карантин.

Крім того, документ передбачає надання одноразової матеріальної допомоги компаніям для виплат найманим працівникам, щоб не скорочувати їх під час дії карантину. Ця норма стосується підприємств, які (на час вступу в силу закону) вимушено скоротили або можуть скоротити тривалість робочого часу співробітників через простій у зв’язку з введенням карантину.

Розмір допомоги розраховується пропорційно скороченню робочого часу співробітника, але не може перевищувати 8 тис. Грн.

Також закон передбачає одноразову компенсацію суб’єктам господарювання з метою відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску (ЄСВ) на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Розмір одноразової компенсації складе середньомісячну суму ЄСВ за розрахунками останніх 10 місяців.

Компенсації отримають ті компанії, які реально постраждають від введення карантину. Однак компенсація не надаватиметься, якщо по ЄСВ є заборгованість.