90 % мобілізованих вояків РФ вб’є українська артилерія.

Окрім того, загальні втрати вбитими, пораненими та іншими санітарними втратами становлять понад 120-130 тисяч російських військовослужбовців

Про це розповів радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк

Окрім того, він повідомив, що псевдореферендуми на тимчасово окупованих територіях загарбницька “влада колаборантів” проводить лише під дулами автоматів, незважаючи на усі моральні принципи й норми

Усі ці новини можуть вплинути і на український контрнаступ, і на позицію Києва щодо мирних переговорів із Москвою.

Раніше ВВС заявляла, що  п’ятниця, 23 вересня, стане для Росії однією з ключових дат у війні, яку вона розв’язала в Україні. Адже саме учора розпочалися п’ятиденні псевдореферендуми про приєднання до РФ окупованих частин Донецької та Луганської областей України, а також Запорізької та Херсонської.

При чому, варто зазначити, що жоден з цих українських регіонів не перебуває під повним контролем російських військ, у всіх них продовжуються активні бойові дії, проте організаторів “референдумів” це, схоже, не хвилює.

Зараз ставлення України до того, що відбувається на окупованих територіях півдня та сходу, однозначне.

“Проведення будь-якої юридичної дії на окупованій території, де йдуть активні бої, виглядає щонайменше несерйозно. Тому ніякого “референдуму” там не відбувається. Відбувається там інше: пропагандистське дійство із заздалегідь визначеними результатами і спроба Росії виправдати події, які відбуватимуться на цих територіях далі”, – каже ВВС радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.

Різко критичне ставлення Подоляка до ймовірної втрати Україною територій поділяє і українське суспільство, свідчать результати соцопитувань.

Дослідження Київського міжнародного інституту соціології, проведене 7-13 вересня, показало, що 87% українців вважають: Україна за жодних обставин не повинна відмовлятися від жодних своїх територій, навіть якщо через це війна триватиме довше. Допускають можливість відмови від деяких територій заради якнайшвидшого закінчення війни лише 8% українців.

У розмові з ВВС Михайло Подоляк конкретизує: тих громадян, яких змусять взяти участь у “референдумі”, ніхто не каратиме. Тому, наприклад, мешканцям Запорізької області, у двері до яких постукає команда у складі працівника “виборчкому” й озброєного “поліцейського” та “запропонує” проголосувати за входження Токмака, Бердянська та Мелітополя до складу Росії, боятися немає чого.

“Але є чітке розуміння, що люди, які беруть участь в організації “референдуму”, у створенні пропагандистської картинки, матимуть важкі юридичні наслідки”, – каже Михайло Подоляк.

Водночас у Києві до різноманітних погроз ставляться скептично. Раз “референдум” є нелегітимним та юридично нікчемним – значить, він не має жодних наслідків ані для міжнародного права, ані для України, ані для Росії, пояснює ВВС Михайло Подоляк.

Ба більше – чимало спостерігачів пов’язують поспішне призначення “референдумів” з успіхом несподіваного наступу українських військ на Харківщині. Нібито побоюючись повторення подібних операцій на інших ділянках фронту, Москва вирішила зафіксувати свої “територіальні набутки” у розрахунку на те, що це стримає запал українських воєначальників.

Михайло Подоляк каже ВВС, що цей розрахунок не спрацює.

“Будь-які “референдуми” жодним чином не впливають на сплановані нашим Генеральним штабом і ставкою Верховного головнокомандувача дії з деблокади українських територій… Наш контрнаступ ще не закінчився. У нас ще є ключові напрямки: Південний, Запорізький. Вкрай важливий, символічний напрямок – Лугансько-Донецький… Я взагалі вважаю, що для максимального наближення закінчення війни потрібне падіння саме Донецька та Луганська. Щойно будь-яке з цих міст перейде під контроль України, ми зможемо вже дуже чітко календарно сказати, коли війна закінчиться нашою тотальною перемогою”, – підсумував він.