Німецька сторона розуміє занепокоєння ЄС будівництвом "Північного потоку-2" та продовжуватиме захищати інтереси України в питанні газового транзиту. При цьому в Берліні кажуть, що сподіваються на конструктив обох сторін в газових переговорах з ЄС.
Про це заявив міністр економіки та енергетики ФРН Петер Альтмаєр.
Німецький міністр наголосив, що в багатьох країнах тривають дискусії з приводу проекту "Північний Потік-2" в контексті майбутніх потреб Європи в газі.
Ми, звичайно, повинні серйозно поставитися до занепокоєння України. Ми разом з Францією завжди виступали на захист інтересів України, в тому числі економічних, так буде і в майбутньому. Сподіваюся, що в тристоронніх переговорах обидві сторони проявлять конструктив,– сказав міністр.
При цьому Альтмаєр наголосив, що через рік ЄС зможе покривати лише 18% потреб завдяки власному виробництву. Відтак, за словами міністра, імпорт з Росії є одним із варіантів. При цьому наразі газ надходить переважно через Україну та через "Північний Потік-1".
Натомість у Берліні вбачають перспективу саме у трубопроводах "Північний Потік-2", "Південний Потік" і "Турецький потік".
Окрім того, Альтмаєр зауважив, що Німеччина не хоче ставати занадто залежною від російського газу. За словами політика, питання в тому, які існують альтернативи російській пропозиції, якщо з якоїсь причини будуть перебої з поставками.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
"Тому ми в Німеччині рішуче налаштовані створювати інфраструктуру для отримання скрапленого газу", – сказав він.
Міністр пояснив, що такий газ може надходити з США та арабських країн. Однак наразі він є значно дорожчим, ніж газ, який надходить по трубопроводах. Проте в планах німецького уряду є створення відповідної інфраструктури, зокрема з метою подальшого транзиту в інші країни.
Також, вже повідомлялося про те, що депутати Європейського парламенту прийняли резолюцію, в якій засудили будівництво газопроводу "Північний потік-2", назвавши його політичним проектом, який є загрозою для енергетичної безпеки Європи.