Голова Державної митної служби Максим Нефьодов озвучив прізвища найбільших контрабандистів в Україні. Про це він сказав в інтерв’ю Bihus.Info.
На запитання: “Можете назвати “п’ятірку” найбільших контрабандистів в Україні?” головний митник відповів:
“Ну, я думаю, що з преси, принаймні, мені ця інформація широко відома. Пан Альперін, наприклад. Пан Амінев. Пан Шерман. Пан…Бачиш, я ще недосвідчений митник. Пан Фірманюк. Пан…Я чув багато прізвищ на Західній Україні, я, чесно, не згадаю. У мене є папірчик, я записую їх”.
“Це люди, яких, принаймні, преса пов’язує із митними порушеннями. Я не правоохоронець, я не хочу кидатися звинуваченнями, я все-таки державний службовець, я маю про це відповідати, але в пресі я чув про цих людей недобре”, – додав Нефьодов.
“Моє завдання – це поступово зменшити поле для порушень і поступово перевести “чорний” бізнес в “сірий”, а “сірий” – у “білий”. У процесі, звичайно, моє завдання – це максимально задокументувати їх, передати їх всіх за однією підслідністю до ДБР, НАБУ чи СБУ. Або до Служби фінансових розслідувань, сподіваюсь, вона до того часу вже буде створена.
Але моє головне завдання, на моєму боці – це зменшити поле для корупції. Це створити таку ситуацію, коли люди, які, наприклад, хочуть стати логістичними операторами, я скажу їм: “Ставайте логістичними операторами, ви возите тільки в “білу”, будь ласка, працюйте. Якщо вас правоохоронні органи хочуть карати за старі гріхи – це питання до них”, – заявив голова ДМС.
Окрім того, як зазначив Нефьодов.
Митники, яким Володимир Зеленський під час наради на Закарпатті влаштував рознос і запропонував починати нормально працювати, або писати заяви на звільнення, не покинули свої посади.
“Ніхто не написав заяви, звичайно…” – сказав він.
Більш того, за словами чиновника, співробітників ДМС, які скомпрометували себе, навіть звільнити дуже проблематично.
“Це не буде просто. Процес державної служби побудований таким чином, що звільнити працівника можна через 6-7 місяців від моменту, коли ти захотів його звільнити, до самого звільнення. А потім – ще суди”, – зазначив Нефьодов.
При цьому, говорить глава ДМС, під час створення нової держслужби “можливо, вдасться почистити якусь невелику купку керівного персоналу, але не більше”.
“Тому я і пропонував у стратегії реформи щось зробити з законодавством у цій сфері. Можливо, переводити митників на термінові контракти. А з іншого боку, потрібно вводити страхування їх відповідальності, давати їм можливість отримувати за хороші результати роботи. Це також буде один з напрямків реформи”, – зауважив чиновник.