Колишній глава “Нафтогазу” Андрій Коболєв відхрестився від звинувачень у збитках компанії, оскільки компанія готова була цього року перевести в бюджет 32 млрд гривень. Він пов’язав своє звільнення з 2 мільярдами доларів, які накопичилися на рахунку компанії, в той час як уряд розраховував на гроші до держбюджету.
Про це він розповів Інтерфакс-Україна.
За його словами, він заздалегідь поінформував уряд про те, що будет збиток у більш ніж 10 мільярдів гривень через неплатежі “газзбутів”.
“Ми розуміємо, що вони розраховували на наші гроші – на 10 млрд грн. Наш план був замістити дивіденди тим чи іншим платежем сумою 32 млрд грн… Цей план, який я комунікував прем’єр-міністрові та президентові, вони про це знають”, – сказав він в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.
Колишній глава компанії пояснив, що на рахунку “Нафтогазу” на момент його звільнення було понад 2 млрд дол., а в сховищах – 7 млрд кубометрів газу, що підтверджує фінансову стійкість.
“Ми планували гарантувати безпеку проходження наступної зими, забезпечити всі інвестиції у видобуток і передати на додачу до всіх стандартних податкових платежів ще 32 млрд грн… Що таке безпека на наступну зиму – це достатньо грошових коштів. З 2 млрд дол. ми 32 млрд грн, тобто понад 1 млрд дол., готові були передати в той чи інший спосіб бюджету… Тому, коли говорять: “Коболєв, у тебе надто багато грошей”, то, по-перше, це не в мене, а у держкомпанії “Нафтогаз”, – заявив він.
Коболєв додав, що “Нафтогаз” був і залишається головним джерелом наповнення бюджету.
В свою чергу, Наглядова рада компанії НАК “Нафтогаз України” відмовилася працювати з новим головою правління компанії Юрієм Вітренком. Про це йдеться в листі незалежних членів наглядової ради компанії прем’єр-міністру Денисові Шмигалю від 3 травня, копія якого є в розпорядженні видання LB.ua.
Наглядова рада не погодилася на пропозицію Кабінету Міністрів України попрацювати до обрання нового складу.
У документі зазначають, що чинному складу ради буде важко працювати з Вітренком, у якого після критики роботи ради виник конфлікт інтересів. Під час призначення Вітренка порушили закон України “Про запобігання корупції”, вважають члени наглядової ради.
Будучи на посаді першого заступника міністра і виконувача обов’язків міністра енергетики, Вітренко пропонував Кабміну оцінити незадовільно роботу наглядової ради та правління компанії, повідомило видання з посиланням на текст листа.
“Його призначення головою правління одразу після цього чітко свідчить про наявність у нього конфлікту інтересів. Як ми розуміємо, закон України “Про запобігання корупції” прямо забороняє такі призначення, а саме працевлаштування осіб, уповноважених на виконання функцій держави, у компаніях, на які вони мали вплив, протягом року із дня припинення відповідних повноважень. Такі важливі питання не пройшли б повз належну систему корпоративного врядування ще до призначення кандидата”, – ідеться в листі.