До кінця вересня поточного року ймовірність ескалації з боку РФ залишається дуже високою.
Про це президент України Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung, передає пресслужба Офісу Президента України.
“Ми знаємо конкретні цифри. 30-35 тисяч (військових. – Ред.) у момент ескалації перебували на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Вздовж кордонів України та Росії ми нараховували в різні періоди ще десь від 50 до 80 тисяч військових і на території Криму теж близько 33-35 тисяч. Коли я говорю про окуповані території, там є війська: 30-35 тисяч військ сепаратистів, плюс близько трьох тисяч кадрових російських офіцерів”, – зазначив Зеленський.
“І коли Європа та США почали тиснути на Росію – ми закликали до цього – через цей спільний тиск ймовірність ескалації знизилася. З території Криму пішли приблизно три з половиною тисячі військових. Всі інші залишаються на місці – вся техніка на 90% на місці. Тому моє бачення, що ескалація можлива в будь-який момент до кінця вересня, скажімо, точно до 12-16 вересня. Ми знаємо, що будуть навчання “Захід-2021″. Тому вважаю, що до цього періоду ситуація дуже небезпечна”, – додав він.
Зеленський вважає, що є багато військових варіантів, можливих з боку РФ, зокрема морські операції.
«Ми дуже занепокоєні цим, і зараз є блокування Азово-Чорноморського регіону російськими кораблями. Вони контролюють це, попри міжнародне право, порушуючи його. Це те, що ви сказали, – один із варіантів виходу на Крим і щоб прорубати цей коридор з материкової України», – зауважив Президент.
Крім того, він не виключає, що може бути ескалація з боку окупованого сходу України, «великий стрибок, бліцкриг до кордонів Донецької та Луганської областей».
Окрім того, президент України Володимир Зеленський заявив, що бажав би, щоб озброєння з Німеччини постачалося в Україну.
“Німеччина не надавала нам військову допомогу, але вона могла би це зробити”, – наголосив Зеленський.
Україна зацікавлена у патрульних катерах, гвинтівках, засобах радіозв’язку і БТР-ах, повідомив Президент України.
“Хабек зрозумів це”, – акцентував Зеленський, згадуючи співголову партії “Зелених” Роберта Хабека, який після свого візиту до Києва позитивно висловився стосовно можливих поставок озброєнь в Україну.
“У ситуації, коли йдеться про захист життя людей, варто переглянути принципове “ні” Німеччини”, – зазначив Хабек 27 травня в інтерв’ю DW.
Водночас представники правлячого блоку ХДС/ХСС поки що висловлюються проти цієї ідеї.
Конфлікт у східній частині України не має військового рішення, а значить “шлях поставки озброєнь в цьому випадку – неправильний шлях”, заявив заступник голови фракції блоку партій ХДС/ХСС у бундестазі Йохан Вадепуль.
Офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт, коментуючи висловлювання Хабека, заявив, що ФРН залишається вірна принципу заборони на поставки озброєння в регіони, де ведеться війна.
“Ми дотримуємось обмежувальної й відповідальної політики в галузі озброєнь і не даємо дозволу на поставки зброї в Україну”, – наголосив представник канцлера ФРН Ангели Меркель.