За повідомленнями, канцлер Німеччини Олаф Шольц відхилив запрошення на зустріч із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні, пише німецьке видання T-Online.
Про це першим повідомив Der Spiegel.
Відповідно до поширеної інформації, Білий дім запропонував канцлеру короткостроковий візит у зв’язку з кризою навколо України. Натомість, як зазначається, Шольц поїхав у Мадрид і обґрунтував свою відмову тим, що хотів би бути присутнім у Німеччині, враховуючи ситуацію з коронавірусом.
Речник уряду відмовився коментувати повідомлення, пише Reuters.
Тим часом, однак, обидві сторони працюють над організацією якнайшвидшої зустрічі. За повідомленнями, є надія провести зустріч до середини лютого.
При цьому журналіст POLITICO Europe Ханс фон дер Бурхарт зазначив у Twitter, що “Білий дім виступив із рішучим спростуванням повідомлення ЗМІ. Каже, що Шольц та Байден зустрінуться наступного місяця”.
“Це повідомлення є неправдивим. Такого не ставалося — повністю вигадано. Німецька сторона запропонувала дати, і ми відповідаємо на них. Ми з нетерпінням чекаємо на можливість вітати Шольца в США в лютому”, – процитував він заяву.
Зазначимо, що WSJ днями повідомив, що директор ЦРУ Білл Бернс таємно завітав до столиць Німеччини та України. Бернс був відправлений до Берліна після того, як Шольц утримався від оголошення про те, що Німеччина заморозить “Північний потік-2” у разі російського вторгнення, за словами американського чиновника, знайомого з поїздкою.
За словами американських дипломатів, канцлер і його помічники приватно давали такі запевнення, але поки не оголошували про це публічно. В останні дні Шольц уникав відповідати на запитання журналістів щодо санкцій проти трубопроводу.
До слова, Берлін поки що виключає постачання зброї Україні на тлі можливого вторгнення Росії.
Про це заявила міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт в інтерв’ю Welt.
Ламбрехт підтвердила, що Німеччина дотримується своєї політики не постачати летальної зброї до зон конфлікту. За її словами, Німеччина підтримує Україну іншими засобами.
“Польовий госпіталь буде переданий у лютому, включаючи необхідне навчання, при співфінансуванні Німеччини у розмірі 5,3 мільйонів євро. Ми також поставили апарати штучної вентиляції легень. І ми лікуємо тяжко поранених українських солдатів у наших шпиталях Бундесверу. Тож ми підтримуємо Київ. Тепер ми маємо зробити все можливе для деескалації. Постачання зброї зараз марні – така думка федерального уряду”, – сказала Ламбрехт.
Міністр заявила, що Німеччині докладає всіх зусиль, щоб запобігти російському вторгненню.
“Коли прямо біля кордону з Україною зосереджено понад 100 тисяч російських солдатів, це надзвичайно загрозлива ситуація. Ми стривожені, бачимо небезпеку і робимо все можливе, щоб їй запобігти”, – сказала вона.
Ламбрехт також заявила, що Росія не має права вето щодо вступу будь-якої країни до НАТО та не може заперечувати членство східноєвропейських країн в Альянсі.
“Будь-яка суверенна держава, яка розділяє наші цінності, може подати заявку на членство. Проте поза цими червоними лініями є велике бажання західної сторони вести переговори з Росією та враховувати її інтереси”, – сказала вона.
Нагадаємо, Німеччина не надала дозвіл Естонії передати Україні зброю німецького виробництва для захисту від потенційного російського вторгнення.
Як відомо, у відповідь на агресивні дії Росії Латвія, Литва та Естонія вирішили надати Україні протиповітряні ракети Stinger та протитанкові ракети Javelin.
У цей же час глава МЗС Німеччини Бербок висловила сумніви в тому, що відключення Росії від SWIFT буде дієвим заходом.