Росія на кілька днів відстає від графіка військового наступу на сході України. Рф планувала, що наразі мала би просунутися набагато далі на шляху до оточення ЗСУ на сході України. Проте жорсткий опір українських військ і обережність після того, як Росія не змогла захопити Київ, призвели до повільного і нерівномірного прогресу на Донбасі.
“Ми вважаємо і оцінюємо, що вони відстають від графіка того, чого вони намагаються досягти на Донбасі”, – повідомив високопоставлений чиновник Пентагону в dpa.
Повідомляється, що росіяни наразі діють обережніше і намагаються не відходити занадто далеко від їхніх ліній постачання, щоб “не припускатися тих же помилок, яких вони припустилися в Києві”.
Дії росіян свідчать, що вони “продовжують створювати умови для поступового, масштабного й тривалого наступу”. Як повідомляється, мова йде про “концептуальний” підхід, за яким окупанти спершу завдають авіа- та артилерійських ударів по позиціях українських захисників, і потім намагаються розвинути свій наступ. Однак удари є не настільки успішними, як на те сподівається російське командування, що у підсумку призводить лише до обмежених просувань на землі, – передає Deutche Welle.
Аналітики вважають, що в своїх короткострокових цілях окупанти прагнуть захопити територію на схід від уявної лінії між Харковом і Донецьком.
За даними Пентагону, у росіян зараз 92 батальйонні тактичні групи на сході і півдні України, і ще більше на російській стороні кордону.
Але ці батальйонні тактичні групи можуть бути не повністю укомплектовані після значних невдач в перші тижні двомісячної війни.
США і європейські союзники передають в Україну важку артилерію, щоб допомогти в обороні, але, враховуючи логістику переміщення десятків гаубиць і необхідність навчання українських сил їх експлуатації, нова техніка як і раніше в основному не знаходиться на передовій.
Як відомо, США нададуть Україні допомогу на суму в 33 млрд доларів. Заступник керівника офісу президента Андрій Сибіга розповів, на що підуть кошти.
За його словами, виділені США гроші будуть спрямовані на закупівлю зброї, спорядження та обладнання, яких Україна потребує найбільше.
При цьому всі закупівлі будуть здійснюватися відповідно до пріоритетності запитів, щоб максимально ефективно протистояти російським військовим.
Також, зауважимо, міністри закордонних справ країн Балтії та Польщі на зустрічі в Ризі закликали збільшити військові поставки в Україну, а також посилити антиросійські санкції, особливо в енергетичному секторі.
“Були обговорені найбільш ефективні способи допомоги Україні в боротьбі з російською військовою агресією. Міністри закордонних справ були одностайні в тому, що необхідно продовжити й активізувати постачання військової техніки і озброєння. Санкційний режим проти Росії також необхідно посилити, передбачивши подальші обмежувальні заходи в енергетичному секторі”, – заявили в МЗС Польщі.
Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевічс зазначив, що нинішні зміни в ситуації безпеки в регіоні вимагають переорієнтації політики НАТО.
“Ми хочемо домогтися постійної присутності військ НАТО в країнах Балтії та Польщі, що дозволило б нам протистояти будь – якій загрозі з боку Росії і Білорусі, та захистити кожен сантиметр нашої території”, – сказав Рінкевічс.