Військові РФ ховають боєприпаси та техніку подалі від фронту, бо їх щодня нищать наші бійці

Окупанти змушені переносити свої склади з боєприпасами та пальним. Про це повідомив на брифінгу заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України Олексій Громов.

Генштаб Збройних сил України має дані, що окупанти змушені переносити свої склади з боєприпасами та пальним на більшу відстань від фронту.

Наразі розглядається можливість розташування складів російської армії бригадного рівня на відстані 100 км від лінії фронту, складів корпусового рівня – 150 км від лінії фронту.

«Збройні сили України з метою виявлення противника та завдання йому максимальних втрат, продовжує активно використовувати реактивні системи залпового вогню та далекобійну артилерію, яку зокрема отримали від міжнародних партнерів. Окрім реактивних систем залпового вогню, армійці активно використовують 155-міліметрові снаряди «Смарт», за допомогою яких уражено майже 30 броньованих об’єктів противника», – розповів Громов.

Також українські військові знищують командні пункти та порушують логістичні ланцюжки окупаційних військ РФ.

Громов припустив, що, скоріше за все, росіяни перенесуть свої склади в об’єкти цивільної інфраструктури.

ЗСУ дають «прикурити» окупантам

Росіяни змушені переміщати свої склади подалі від лінії фронту. Це їх змусили зробити українські військові, посиливши обстріли цих об’єктів. Про це повідомив радник глави Офісу президента України Олексій Арестович у розмові із російським правозахисником Марком Фейгіним.

За його словами, росіяни почали відсувати свої склади від лінії фронту, що створює проблеми з забезпеченням наступальних сил.

«Продовжується геноцид складів ракетно-артилерійського озброєння, матеріального забезпечення та командних пунктів. Херсон, донецький завод «Топаз», Шахтарськ, Нова Каховка. Все це горить, розлітаються боєприпаси. З Шахтарська взагалі почалася евакуація населення. «Хімарси» боготворящі», – сказав Арестович.

Додамо, військовий експерт Мусієнко наголосив, що такі обстріли не припиняться поки всі склади загарбників на окупованих територіях не знищать. Тобто це очевидна позиція.

Крім того, за його словами, наступним етапом має стати надання Україні від партнерів більш далекобійних систем, зокрема, й ракети до систем HIMARS, які можуть влучати на відстань до 150 кілометрів, аби переносити удари далі.

Мусієнко пояснив, що тоді це створить дуже серйозні проблеми для російської логістики, оскільки вони будуть змушені рухатися великими колонами. Водночас такі колони може виявляти українська розвідка та знищувати наша артилерія, аби вони не могли прибувати до лінії фронту.

Це дуже правильна тактика, фактично – це удар в серце російської воєнної машини й манери ведення бойових дій, оскільки без артилерії окупанти воювати не можуть,
– заявив Мусієнко.

Важливо не давати загарбникам перепочинку
За оцінками фахівців, близько місяця тому, коли були активні бої під Сєвєродонецьком та Лисичанськом, Росія випускала по Україні від 5 до 6 тисяч артилерійських снарядів за добу. Тож якщо знищувати й зменшувати такі спроможності загарбників, ліквідовуючи склади на місцях, окупанти будуть позбавлені серйозної можливості ведення наступальних дій.

Як наголосив Мусієнко, зараз важливо не давати російським окупантам “передиху”, аби вони не могли шукати інші місця та переобладнувати їх під склади боєприпасів, а одразу це все знищувати.

Думаю, окупанти будуть змушені перенести свої склади та арсенали далі від лінії фронту, аби уникати ураження. Водночас це викликатиме логістичні складнощі,
– заявив військовий експерт.

Що потрібно Україні зараз
Утім, як наголосив Мусієнко, перемогти Росію та викинути окупантів з української землі – без систем, які можуть бити далі, військової авіації (штурмової й тактичної), безпілотників, які здійснюють розвідувально-спостережні цілі й координацію артилерійського вогню, а також дронів-камікадзе, які можуть бити по системах радіоелектронної боротьби й радарах систем протиповітряної оборони – буде складно.

“Тому я сподіваюсь, що наступним етапом, зокрема, й на конференції “Рамштайн”, а також у пакетах ленд-ліз – буде питання авіації й далекобійних систем озброєння”, – підкреслив військовий експерт.