Канцлер Німеччини Олаф Шольц услід за президентом Франції заявив про бажання продовжувати переговори з російським диктатором путіним. Політик переконаний, що потрібно підтримувати контакти з кремлем.
Канцлер Німеччини вважає перемовини з диктатором необхідними. Про це Олаф Шольц заявив під час зустрічі з громадянами в Ессені.
Олаф Шольц пояснив свою позицію тим, що неодноразово проводив телефонні розмови з кремлівським диктатором та навіть мав з ним зустріч у москві. Тому очільник німецького уряду вважає необхідним підтримання цих контактів.
І я говорю чітко, що продовжу це робити (проводити переговори), – заявив Шольц.
Напередодні такою ж заявою відзначився і президент Франції Еммануель Макрон, який заявив що переговори з кремлем потрібно продовжувати і дискутувати з тими, хто не підтримує цю позицію.
Свою позицію Макрон аргументував тим, що ніхто у світі не хоче, щоб з росією вела переговори Туреччина, а відмову від контактів з кремлем французький президент назвав “формою фальшивої моралі, яка знесилює Європу”.
Варто зазначити, що після повномасштабного вторгнення росії до України Макрон дуже часто проводив телефонні розмови з путіним, за що його часто критикували. Однак, як стверджує сам Макрон, контакти стали рідшими після звірств росіян у Бучі.
Стратегію Макрона телефонувати путіну неодноразово критикували. Проте він пояснював, що діяв за згодою президента Володимира Зеленського.
Востаннє Макрон говорив з Путіним 19 серпня. Темою розмови була ситуація на Запорізькій АЕС та організації місії Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).
Військовий експерт Українського інституту майбутнього, колишній співробітник СБУ та консультант комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони Іван Ступак вважає, що лише лідери Туреччини та Китаю здатні якось вплинути на Путіна. Про це він розповів, коментуючи ситуацію з полоненими захисниками Маріуполя, над якими окупанти мають намір провести показовий суд.
“Ми знаємо, що жодна міжнародна організація не може повпливати на Путіна або на якусь його вертикаль. Ні ООН, ні ОБСЄ, ні Червоний Хрест. Я бачу таку історію, що тільки дві людини у світі, які можуть особисто повпливати на Путіна. Це – керівник Китаю Сі Цзіньпін та глава Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган”, – заявив Ступак.
За його словами, президент РФ поважає згаданих вище світових лідерів, він зацікавлений у їхньому захисті. “Це дві особи, які можуть йому зателефонувати й сказати: “Володю, давай зав’язуй”, – каже військовий експерт.
Росіяни хочуть переговорів з Україною через зміну ситуації на полі бою, тому диктатор Путін шукає собі “переговірника”. Спочатку ним був президент Франції Макрон, потім турецький лідер Ердоган. Зараз вибір може впасти на главу Китаю Сі Цзіньпіна.
Про це в телеефірі розповів російський публіцист, який проживає в США, Андрій Піонтковський.
Експерт вважає: Путін сподівається, що переговірники принесуть йому “мир”, а сам він нібито бореться за власне життя.
“Спочатку такими посередниками були Макрон, Шольц і Драгі – ця трійка, яку він послав [в Україну] з “італійським планом”. Тоді у Путіна було безліч амбіцій. Першим пунктом було запропоновано припинення вогню, другим – двосторонні переговори про “суперечливі території” Росії і України”, – зазначив Піонтковський.
Кремлівський план, що передбачає збереження за ворогом окупованих територій, провалився.
“Тоді Путін зрозумів, що це було невдачею. Він “найняв” іншого переговірника – пана Ердогана. Однак він взяв за це величезну геополітичну ціну”, – додав він.
Зараз, на думку Піонтковського, Путіну потрібен ще один переговірник, який гарантує йому життя – це президент КНР Сі Цзіньпін.
“Китай вже не зацікавлений у продовженні цієї безглуздої війни. Пан Сі може гарантувати Путіну безпечну старість в одному з даоських монастирів на території Китаю”, – додав Піонтковський.