На Брянщині 13 травня “щось пішло так” і 2 літаки та 3 вертольоти просто впали на землю, відправивши на “концерт Кобзона” увесь екіпаж. Повідомлялося про 11 загиблих, їхні імена уже відомі.
Цей інцидент добряче вдарив по психіці російських окупантів, зокрема пілотів, які тепер під страхом реальної загрози для життя змушені підійматися в небо. Про це одному з українських ЗМІ розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
Повітряні судна з Брянщини завдавали ударів керованими авіабомбами вагою 500 і більше кілограмів по українських регіонах – Сумщині, Чернігівщині та Харківщині.
Вони продовжують завдавати ударів авіабомбами, продовжують робити це по всій лінії фронту, тактична авіація активна. Але, певно, російські льотчики і їхнє командування не так зухвало це робить. Щось їм тепер заважає це робити, – прокоментував Ігнат.
Попри все, льотчику для здійснення обстрілів потрібно наблизитися до державного кордону. Що ближче він наближається до лінії бойового зіткнення, тим дискомфортніше він себе почуватиме, розуміючи, що може щось трапитися.
Якщо літаки не наближатимуться до кордонів чи лінії зіткнення, бомби будуть падати ближче, на лінію фронту.
Ігнат розповів, що в літаках зараз в Росії, на жаль, потреби немає. Але збиті Су-34 та Су-35 – це найновіші літаки, які коштують десятки мільйонів доларів за одну одиницю. Це потужна зброя і відчутна втрата для окупантів.
Інший збитий військово-транспортний вертоліт та два вертольоти РЕБ – це також досить рідкісна техніка для росіян. Адже це не просто гелікоптери, які літають, це гелікоптери, що забезпечують роботу ударних груп завдяки спеціальному обладнанню.
Експерт зазначив, що російські пабліки уже промоніторили імена загиблого льотного складу, визнали цей день “чорним днем російської авіації”. Версій щодо інциденту в росіян надзвичайно багато: від дружнього вогню до російських партизанів та української ППО.