Глава Польської держави не стане брати участь у Всесвітньому форумі пам’яті жертв Голокосту, який повинен відбутися в Ізраїлі. Причина цього – недавні різкі заяви президента Росії на адресу Польщі: Путін фактично звинуватив поляків у розв’язанні Другої світової війни.

Польський президент Анджей Дуда не братиме участь в щорічному Всесвітньому форумі пам’яті жертв Голокосту, який відбудеться в Ізраїлі. Про це інформує Gazeta Wyborcza.

Щороку в Ізраїлі проходять пам’ятні заходи, присвячені жертвам Голокосту – знищення євреїв нацистською Німеччиною в роки Другої світової війни. Традиційно в Єрусалимі та інших містах Ізраїлю згадують в’язнів концтаборів, розташованих у Східній Європі: максимальне їх число налічується в Польщі.

Серед них Освенцим (Аушвіц-Біркенау), Майданек, Треблінка, Собібор, Белжець, Хелмно. На пам’ятні заходи були запрошені лідери багатьох країн світу, в тому числі глави Республіки Польща та Російської Федерації.

Однак, з огляду на недавню заяву президента Росії Володимира Путіна, який дозволив заїкнутися про прямий відповідальності поляків за розв’язання Другої світової війни і назвати польського дипломата “атисемітскою сволотою”, президент Польщі Анджей Дуда відмовився брати участь у форумі.

Польські ЗМІ повідомили про це, посилаючись на власні джерела у владних кабінетах, офіційного ж повідомлення з боку польського президента поки немає. Демарш польського президента поки не прокоментували і в самій Росії.

Також раніше ми повідомляли, що посольства Польщі та Ізраїлю в Україні обурили факельні ходи на честь дня народження лідера Організації українських націоналістів Степана Бандери, які відбулися в різних містах країни. Дипломати також висловили протест у зв’язку з тим, що органи місцевого самоврядування в Києві та Львові вшановували Бандеру на офіційному рівні.

У свою чергу, російські пропагандисти не соромились повторювати давно затерті темники, що “Польща, Україна і США самі себе загнали в глибоку з%дницю”.