Новообраний мер Львова Андрій Садовий в інтерв’ю “Радіо Свобода” розповів про те, чи вважає ворогом екс-президента України, лідера партії “Європейська солідарність” Петра Порошенка.

Про це повідомляє “Радіо свобода”.

«Я ніколи не вважав Порошенка ворогом, я його вважаю п’ятим президентом України. Якщо Петро Олексійович приїде до Львова і захоче випити кави, то welcome, будь ласка. Він знає, де я працюю, і часто заходив сюди, без проблем», – розповів Садовий.

За його словами, з Порошенком він знайомий давно – ще з часів, коли той займався бізнесом – а за президентської каденції Порошенка мав дуже багато зустрічей із ним.

«Єдине, що він мені не пропонував, це – свій кабінет», – іронічно додав Садовий, згадуючи про той період.

При цьому, на думку переобраного мера Львова, останні місяці «настільки вдарили» по «Європейській солідарності» Порошенка, що, якби вибори були сьогодні, то «ЄС» «мала б вдвічі менше депутатів» у львівській міськраді.

Водночас Садовий як мер готовий співпрацювати з цією політичною силою і 26 листопада мав намір провести перші переговори з її представниками.

«Я їм просто запропоную: «Або ви – вільні львів’яни, або ви – раби. Якщо ви хочете бути вільними, ви маєте в моїй особі союзника. Якщо ви будете всі рішення ухвалювати за вказівкою, ну то ви тоді не є депутатами міської ради, ви тоді просто наймані працівники». Однозначно з міським головою можна буде перемагати, а тим, хто буде запливати за буйки, ми будемо робити зауваження», – наголосив Садовий.

Відзначимо, що представники трьох опозиційних партій 24 листопада провели скандальну першу сесію міськради, не чекаючи, поки Садового офіційно оголосять мером. Згідно із законом з цього моменту він перестає бути міським головою (його колишні повноваження минули). Тому Садовий заздалегідь підняв шум, звинувативши опонентів у спробі узурпації влади й в спробі “перевороту”.

Правда, самі “путчисти” поки обмежилися напівзаходами – вибрали тимчасову президію і прийняли присягу. Але більш серйозних рішень (серед яких призначення секретаря ради, який би взяв на себе функції мера) не прийняли.

У Садового вважають, що він як і раніше керує містом.

Юрист міськради Гелена Пайонкевич сказала, що Садовий продовжує виконувати обов’язки мера на своєму робочому місці. “Його з роботи ніхто не звільняв, містом зараз керує він. Це цілком законно”, – заявила Пайонкевич.

Втім, хто буде керувати містом, насправді вирішиться в ході складних торгів, при яких Порошенко та Садовий намагатимуться перетягти на свій бік “Свободу” і “Варту”.

Телеграм-канал “Политика страны” з посиланням на свої джерела повідомляє про домовленості, які зараз ведуться у Львові для регулювання ситуації.

“Зараз щосили йдуть торги між Садовим і спонсором “Свободи” Кривецьким, він же Пупс. У минулі роки “Свобода” формально була в опозиції до Садового, але з багатьох питань вдавалося домовитися, часто “свободівці” голосували разом з “Самопоміччю”. Перед виборами відносини Пупса і Садового знову зіпсувалися, мер не віддав йому клуб “Романтик” в парку культури. Зараз вони намагаються домовитися про майбутню співпрацю.

Ведуться переговори і з бізнесменом Козловським (директор тютюнової фабрики, власник готелів і ресторанів, – Ред.), який в міськраді контролює частину депутатів “Європейської солідарності” і “Варту”.

На Козловського є свої важелі через Київ. У Садового хороші відносини з заступником офісу президента Тимошенко і з губернатором Львівщини Козицьким, які можуть блокувати проекти Козловського в разі його незговірливісті (зараз, наприклад, йому не виділяють землю під будівництво футбольної школи, домовитися через Київ не вдалося – там підтримали Садового).

Також мер сподівається залучити на свою сторону помірну частину опозиційних фракцій – бізнесменів, які прийшли в раду “вирішувати питання”, і конфлікт з мером їм зовсім ні до чого.

Мета Садового на даний момент – поставити свою людину секретарем ради і наповнити вигідними йому людьми виконком – в обмін на позитивні рішення по земельним і “майновим” питаням, дозволами на будівництво”, – розповів “Стране” джерело в політичних колах Львова, близьке до переговорів .